Ana Sayfa » Haber Turu » Türkiye’deki Şefler Teknoloji Meraklısı Çıktı!

Türkiye’deki Şefler Teknoloji Meraklısı Çıktı!

seflerGlobal bilgi ve tecrübesiyle şeflerin hayatına kolaylık getiren çözümler sunan Unilever Food Solutions, en önemli paydaşlarının başında gelen şefleri biraz daha yakından tanımak ve özel yaşamlarına ışık tutmak amacıyla bir araştırma gerçekleştirdi.

TNS Şef Davranış ve Tutum Araştırması kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya olmak üzere beş büyük şehirde 1.000 şefle görüşüldü. Türkiye’nin şef profili çıkarıldı. Dikkat çekici sonuçlar veren araştırma, mutfakta harikalar oluşturan şeflerin özel dünyaları hakkında detaylı bilgiler sundu.

Şefler, hem kişisel hem profesyonel amaçlarla internet kullanıyor

Araştırma sonucuna göre, şeflerin çoğunun 30 ile 49 yaşları arasında, evli ve akıllı telefon kullanıcısı olduğu ortaya çıktı. Şefler, dijital dünyada aktif olarak yer alıyorlar. Araştırmaya cevap verenlerin yüzde 82’si kişisel amaçlarla, yüzde 76’sı ise profesyonel amaçlarla bilgisayar ya da mobil cihaz üzerinden internet kullanıyor. Her gün mutlaka internete giren şeflerin oranı yüzde 88. Şeflerin neredeyse yarısı herhangi bir sebeple sosyal medyada yer alıyor.

Menü güncellemeleri sırasında yeni tarif araştıran şeflerin yüzde 30’u yemekle ilgili web sitelerine bakarken, yüzde 22’si Google üzerinden arama yapıyor.

TV’de yemek programı yerine dizi izleniyor

Yüzde 76’sı herhangi bir aşçılık eğitimi almamış olan şeflerin çoğunluğu televizyonda yemek programları izlemeyi sevmediklerini dile getirdi.

Düzensiz ve uzun çalışma saatlerine sahip olan şefler, genellikle 20.00’dan sonra ekran başına geçiyor ve dizilere büyük ilgi gösteriyor.  Özellikle Kurtlar Vadisi dizisini kaçırmayan şeflerin bir diğer favori programı ise Beyaz Show…

Şeflerin yüzde 37’si ev ya da iş yerlerinde bir radyo kanalını dinliyor. Neredeyse yarısı gazete okuyan şefler, genellikle ilk sayfayı okumayı tercih ediyor. Şeflerin yüzde 26’si ise başlıca Gastronomi ve Food Life olmak üzere bir sektörel bir dergiye abone.

OKU ➤  Beslenme Çantalarının Besleyici Lezzetleri

Şefler, yeni tarifler keşfetmekten ve yemek servis ederken şık bir sunum yapmaktan zevk alıyor. Bunun karşılığında müşterilerinden gelen olumlu yorumlar ve işin sürekli üretken doğası mesleklerine olan bağlılıklarını artırıyor.

Unilever Food Solutions her zaman şeflerin yanında…

Türkiye’de Knorr, Lipton, Carte d’Or, Calve, Hellmann’s, Rama, Sana ve Becel’i bünyesinde bulunduran Unilever Food Solutions’a ait ürünler, her iki işletmeden biri tarafından tercih ediliyor. Sunduğu profesyonel malzemelerle yoğun rekabet ortamında müşterilerini ve onların misafirlerini anlayarak, ev dışı gıda sektörünün referans merkezi konumunda olan Unilever Food Solutions, ‘her gün ilham kaynağınız’ sloganıyla mutfak ve beslenme konularında iş ortaklarına ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir