Ana Sayfa » Haber Turu » Bu Ramazanın Farklı Tadı Frambuazlı Güllaç

Bu Ramazanın Farklı Tadı Frambuazlı Güllaç

franbuazli-gullacOsmanlı sarayının tatlıcılık sırlarını, günümüzün modern damak tadı ile harmanlayan Özsüt, Ramazan ayının vazgeçilmesi güllacı iki farklı çeşidiyle sunuyor. 

Özsüt, klasik kaymaklı güllacın yanı sıra, frambuazlı güllaçla da farklı lezzetler arayanların hayranlığını kazanıyor. Beyaz çikolata ve antep fıstığı ile tadı doruğa taşınan frambuazlı güllaç, Özsüt ustalarının ellerinden çıkan bir lezzet harikası. Hafif ve sağlıklı diğer tatlı alternatiflerini arayanlar da, Özsüt’ün geniş sütlü tatlılar menüsünde diledikleri tatlıyı bulabilirler.

Geleneksel lezzetlerin en çok özleneni belki de güllaçtır. 7’den 70’e hepimiz, her yıl Ramazan ayı gelse de, enfes güllaçlar raflara çıksa diye bekleriz. Günlük mandıra sütünden taze taze hazırlanan, usta ellerde lezzeti zirve yapan, beyaz üstüne renkli görüntüsü ile iştah açan güllaç çeşitleri için, bu Ramazan’da da Özsüt şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Son satış gününün arife günü olduğunu da not etmekte fayda var.

Frambuaz, beyaz çikolata ve antep fıstığı ile farklı bir lezzet

Özsüt, kaymaklı güllacın yanı sıra, Ramazan’ın bu en tatlı geleneğini kendi tarzında yorumluyor. Hayranlık verici lezzeti ile Frambuazlı Güllaç, bol süt içeren yaprakların arasında frambuaz, beyaz çikolata ve antepfıstığı parçaları eklenmesiyle hazırlanıyor. Sadece Özsüt’e özgü bu lezzetin üzeri ise antepfıstığı ve frambuaz taneleriyle renklendiriliyor.

Kaymaklı güllacın da yeri bambaşka. Özsüt, bol sütle ıslatılmış yaprakların arasına kaymak, badem, fındık ve ceviz ekliyor, güllacın tadını limon rendesiyle hafifletiyor.

Hafif ve sağlıklı geleneksel sütlü tatlılar tam sıcak Ramazan akşamlarına uygun

Özsüt Ramazan ayına uygun geleneksel lezzetleri ile misafirlerinin Ramazan mutluluğunu ikiye katlıyor. Güllacın yanı sıra, Osmanlı saray mutfağının tatlıcılık sırlarını günümüze taşıyan sütlü tatlılar, sıcak Ramazan akşamları için hem hafif hem de sağlıklı alternatifler.

OKU ➤  İrmik Tatlısı

Tavsiye

Güllaç

Güllaç (6 Kişilik) Güllaç Malzemeler 100 gram güllaç 750 gram süt 150 gram toz şeker …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.