Ana Sayfa » Haber Turu » Maret’te Hedef, Yüzde 100 Büyüme

Maret’te Hedef, Yüzde 100 Büyüme

1maret0 ay önce el değiştiren Maret, oluşturulan sinerji, gerçekleştirilen yatırımlar ve Kayar ailesinin sektördeki deneyimi sayesinde ilk 6 ayda yüzde 25 büyümeyi başardı.

Ticari faaliyetlerine 4 nesil önce başlayan Kayar ailesi, 1950 yılında kolektif bir şirket olarak Kayarlar Et’i kurdu ve kısa zamanda bu şirketi sektörün lider et üreticisi haline getirdi.

Sektöre kaliteli hammadde sağlamanın yanı sıra, güçlü bir marka şemsiyesi altında, şarküteri mamulleri sunmayı da hedefleyen Kayar ailesi, bu amacını gerçekleştirmek için 2005 yılında, Namet’i bünyesine kattı.

2014’te Maret’i de aynı çatı altında birleştiren Kayar ailesi, sektördeki deneyimi ve gerçekleştirdiği yatırımlar sayesinde Maret’in hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyümesine öncülük etti. Maret, ilk 6 ay içerisinde cirosunu yüzde 25 oranında artırdı.

Etin Lideri

2015 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Maret Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Kayar ‘’Kayar ailesi olarak öncü bir vizyonla şekillendirdiğimiz profesyonel yönetim anlayışımız sayesinde, etin her alanında lider olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Hedeflerimiz doğrultusunda 2013’ten bu yana iki önemli aksiyon gerçekleştirdik. İlk olarak 2013 yılı başında, Koç Topluluğu’ndan Harranova Besi Çiftliği’ni satın aldık. Yaptığımız yatırımlarla burayı çiftlikten çatala lezzet hikayemizin başlangıç noktası haline getirdik.

2014’ün Temmuz ayında ise Koç Topluluğu’nun bir markası olan Maret, taşınmazları ile birlikte bünyemize katıldı. Maret’te ilk yatırımımız pazarın önemli segmentlerinden biri olan düşük gramajlı ürünler noktasında oldu. 60 gramlık 3 yeni ürünümüzü Pratik serisi altında satış noktalarıyla buluşturduk.maret-kayalar

İkinci olarak, tüketicilerimizle tekrar iletişim kurmaya başladık. Sebzeyle beraber, hafta da bir de olsa Maret lezzetini talep eden, isteklerini annelerine eğlenceli bir dille ileten çocukların oynadığı ilk reklam filmimiz çok beğenildi. Pratik ürünümüzü anlatan ikinci ve üçüncü filmlerimiz de epey ilgi gördü.

Ambalaj ve ürün gamını zenginleştirme ile ilgili çalışmalarımız ise halen devam etmekte.

Oluşturduğumuz sinerji ve gerçekleştirdiğimiz yatırımlar sayesinde Maret’te, ilk 6 ayda, yüzde 25 oranında bir büyüme sağladık. Yeni aksiyonlarımızla birlikte, yılsonuna kadar bu rakamın yüzde 100’e ulaşacağını düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir