Ana Sayfa » Gurmeler » Yemeklerin Lezzet Sırrı Bulyon Nedir?
Bulyon Nedir

Yemeklerin Lezzet Sırrı Bulyon Nedir?

Geleneksel lezzetlerin klasiklerinden et ve tavuk suyu, Türk mutfağının vazgeçilmez tatları arasında yer alıyor. Ağırlıklı olarak baklagiller, çorbalar, pilavlar, soslar ve sebze yemeklerinde tercih edilen bu leziz ve pratik ürünler, geçmişten günümüze dek mutfaklardaki tartışılmaz ağırlığını koruyor. Et ve tavuk suları, günümüzde de pratik kullanıma uygun ambalajları ile mutfaklarınızdaki yerini alıyor.

Bulyon Nedir?

Bulyon, son dönemde üretilen yeni ürünlerden biri gibi algılansa da yapımı çok eskilere dayanıyor. Et, tavuk gibi çabuk bozulan ürünlerin daha sonra tüketmek üzere saklanmasının mümkün olmadığı dönemlerde bulyonlar; kurutma, tuzlama, baharatlama ve dondurma gibi yöntemlerin ortak kullanımı ile hayata geçiriliyordu. Özellikle et ve kemiğin, tercihe göre, bazı baharatlar ve sebzelerle su içinde kaynatılmasıyla tatlarının suya geçirilmesi sağlanıyordu. Et ve kemikten geçen kolajen sayesinde jelleşen su, sıcakken süzülüyor ve soğuyarak katılaşmaya bırakılıyordu. Bağışıklık sistemi, kemik sağlığı ve cildin genç kalabilmesi için faydalı olduğuna inanılan et ve tavuk suyu bulyonlar yemeğe kıvam verirken, etin nefis tadı da yemeklerin lezzetine lezzet katıyordu.

Geleneksel yöntemi fabrikada uygulayarak üretimin özüne sadık kalan Knorr, hem güvenilir, hem de lezzetli et ve tavuk suyu bulyonları günümüze taşıyor. Genel olarak tuz, soğan, mısır nişastası, şeker ve kereviz gibi içeriklerin en doğru oranlarla harmanlanmasından oluşan tavuk ve et suyu bulyonlara; ürünün türüne bağlı olarak kurutulmuş ve öğütülmüş tavuk veya sığır eti, sirke tozu, hurma yağı, maya özütü veya zerdeçal, defneyaprağı, karabiber gibi baharatlar da katılabiliyor. Bu baharatlar, bulyonla pişirdiğiniz yemeklerinizin tadını daha da güzelleştiriyor.

Bulyonlu yemekler yapmaktan hoşlanan ve ürün içeriğine önem veren bilinçli tüketicilerin aklına genellikle “Bulyon kullanımı zararlı mı?”, “Bulyon sağlıklı bir tercih olur mu?” gibi sorular takılıyor. Knorr, üretiminde sebze, baharat ve kaliteli et ürünlerini tercih ediyor ve raf ömürlerini uzatmak adına herhangi bir ek koruyucu ya da renklendirici kullanmıyor. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan, son derece güvenilir bileşenlerden oluşan ürünlere sahip olan Knorr, ürünlerinin tümünde olduğu gibi et ve tavuk suyu bulyonlarda da en yüksek standartlara sadık kalıyor.

OKU ➤  Şeflerden Yeni Knorr Chef’s Bulyon’a Tam Not!

Siz de detaylı olarak “Bulyon Nedir?” sorunuza yanıt bulmak; pilavlar, çorbalar, soslar gibi birbirinden lezzetli daha pek çok tarife ulaşmak adına Knorr’un sizler için hazırladığı www.herkessofraya.com adresini ziyaret edebilir; aileniz, aniden çıkagelen misafirleriniz ve kendiniz için hazırlayacağınız hem sağlıklı, hem de lezzetli sofraların keyfini sürebilirsiniz.

İlandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir