Ana Sayfa » Haber Turu » Uludağ‘ın Artık Tatlısı Da Meşhur!

Uludağ‘ın Artık Tatlısı Da Meşhur!

tatliKebap Evi’nde kestaneli tatlı olur mu? Demeyin, olur! Çünkü artık Bursa Kebap Evi tarafından Türk mutfağına Uludağ tatlısı adında yeni bir lezzet eklendi. Adını kış günlerinin vazgeçilmez tatil mekânı Uludağ’dan alan bu eşsiz lezzet, kestane, Maraş dondurması, çikolata sosu ve kendine özgü ballı şerbeti ile yaz ve kış esintilerinin bir arada buluşturuyor. Ve yolu Bursa Kebap Evi’nden geçenleri bekliyor.

Türkiye’de 45 ve Avrupa’da ise 52 master frenchise şube anlaşmasına ulaşan ve restoranlarında yaklaşık bugüne kadar 3 milyonu aşkın misafir ağırlayan Bursa Kebap Evi, restoran zincirlerini her ay bir yenisini eklerken, usta ve deneyimli aşçıları da menülerine yeni tatlar eklemeye devam ediyor. 2015 yılına iddialı bir giriş yapan Bursa Kebap Evi kış menüsüne geçtiğimiz haftalarda Uludağ Tatlısı adında leziz bir tatlı ekledi. Uzun süren çalışmalar sonucu ortaya çıkan Uludağ Tatlısı’nın özelliği ise, hem kış hem de yazın yenilebilen bir tatlı olması. Peki, bu özel tatlı nelerden mi oluşuyor? Kastamonu dağlarından toplanan kebaplık, iri ve kırmızı kestaneler; önce tek pişirimlik bal benzeri şerbetle birleşerek Bursa’nın meşhur kestane şekerine dönüşüyor. Dünyaca ünlü Maraş’ın sade dondurması ve İtalyan usulü şanti ile üzerine yerleştirilen kestane şekeri, sıcak çikolata sosu ile süslenerek hafif, kalorisi düşük bir tat oluşturuyor.

Sadece Bursa Kebap Evi şubelerinde tadabileceğiniz Uludağ Tatlısı, Bursa Kebabı’nın ardından hem ağızları tatlandırıyor. Hem de size yaz ve kış mevsimini içindeki malzemelerle bir arada yaşatıyor. Tamamen özel reçetelerle Bursa’nın kestane şekeri ile yapılan Uludağ Tatlısı’nı Bursa Kebap Evi Şubeleri’nde 7,90 TL’lik  mâkul bir fiyatla tada bilirsiniz.

OKU ➤  Kuruçeşme Kahvesi’nde Ramazan Keyfi Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir