Ana Sayfa » Haber Turu » Ülker Golf, Gerçek Maraş Dondurmasıyla Liderlik Hedefliyor

Ülker Golf, Gerçek Maraş Dondurmasıyla Liderlik Hedefliyor

Ülker Golf, Gerçek Maraş Dondurmasıyla Liderlik Hedefliyor
Puan ver


Milli tat Maraş dondurması Ülker Golf’le dünya pazarlarına yelken açıyor. Kahramanmaraş’ta faaliyete geçen fabrikasında keçi sütü ve sahlep ile üretilen gerçek Maraş dondurmasını tutkunlarıyla buluşturan Ülker Golf, Türkiye’nin gerçek Maraş dondurması talebini güçlü ve yaygın dağıtım ağıyla karşılamayı hedefliyor.

2003 yılında Bursa fabrikasıyla dondurma pazarına giren Türkiye’nin en büyük yerli dondurma üreticisi Ülker Golf, gerçek Maraş dondurması üretimiyle Maraş dondurma pazarında liderliği hedefliyor. Ülker Golf ‘ün 2003 yılında 10 milyon litre olan üretim kapasitesi, aradan geçen on bir yıl içinde 160 milyon litreye ulaşırken, 2013 yılı itibariyle Türkiye’deki dondurma tutkunları her gün yaklaşık 3 milyon adet Ülker Golf tüketiyor.

2013 sezonunda 2,2 milyar lira seviyesine ulaşan Türkiye dondurma pazarında, 2012 yılına göre %12 oranında büyüyen Ülker Golf, ambalajlı dondurma pazar payını % 24’e çıkarttı.

Şirketin yatırımlarının ve hedeflerinin paylaşıldığı basın toplantısında konuşan Ülker Golf Genel Müdürü Gökhan Aydın, Maraşım dondurmasıyla gerçek Maraş dondurması pazarını büyüteceklerini,  Maraşım’ın ev içi tüketim segmentinde önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

“Gerçek Maraş dondurmasını bir dünya markası yapacağız”

Aydın, ‘Kahramanmaraş fabrikamıza 75 milyon lira yatırım yaparak 11 yıldaki toplam yatırımımızı 325 milyon liraya çıkardık. Bu fabrikada yılda 40 milyon litre dondurma üreteceğiz. Ülker Golf olarak 3 yıl içerisinde bu pazarı önemli ölçüde büyütmeyi hedefliyoruz ama asıl amacımız Maraş dondurmasını tüm Türkiye’ye tattırdıktan sonra bir dünya markası yapmak’ dedi.

Ülker Golf’ün ihracatı 20 milyon doları aşacak

2006 yılında ilk olarak Balkan ülkelerine ihracata başlayan Ülker Golf’ün, 2014 yılı itibariyle Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde toplam 13 ülkeye 20 milyon dolarlık ihracat hacmini aşması hedefleniyor. Markanın hedefinde uluslararası dondurma liginde yerini daha da sağlamlaştırmak var.

OKU ➤  Magnum, 25. Yılını Jessica Alba İle İstanbul’da Kutladı

Ürdün’de Ülker Golf yatırımı

Daha önce Suudi Arabistan ve Suriye’de dondurma üretimi yapan Ülker Golf, Ürdün’de faaliyete geçen yeni fabrikasıyla yola devam ediyor. Ülker Golf, nüfusu 8 milyon olan Ürdün’de %8 oranındaki pazar payını hızla arttırmayı hedefliyor.

Ülker Golf ‘ün uluslararası yatırım projeleri arasında Mısır da önemli bir yer tutuyor. Projenin detaylandırılmasına ilişkin çalışmalar devam ediyor.

Ülker Golf ‘ten birbirinden lezzetli dört yeni inovatif ürün

Her yaşın keyifle yiyebileceği ve kolayca ulaşabileceği inovatif ürünler sunan Ülker Golf,  Golf Maraşım’la birlikte Maraş
dondurmasını ilk kez kornete taşırken, Royal mini kuplar, Hobby Rengarenk, Metro ve Coco Star ürünlerini de bu yaz dondurma severlerin beğenisine sunuyor. En çok sevilen tatları evde de yemeye doyamayanlar için muhteşem ikili Metro ve Coco Star evde tüketim için özel pakette buluşurken, Royal Mini Kuplar premium dondurma tutkunları için üretiliyor. Hobby Rengarenk ise çocukların gözdesi olmaya aday.

Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı ve Melek Şahin Ülker Golf için buluştu

Maraşım dondurmasının tanıtım kampanyası için ilk defa bir reklam filminde buluşan  “Çocuklar Duymasın” dizisinin sevilen karakterleri Haluk (Tamer Karadağlı), Meltem (Pınar Altuğ) ve Emine’nin (Melek Şahin) katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında Maraşım reklam filmi de ilk defa basın mensuplarıyla paylaşıldı. Film yarından itibaren televizyonda yayınlanmaya başlayacak.

 

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu KekPuan ver Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir