Ana Sayfa » Haber Turu » Porland’dan Yeni Koleksiyon: “Masal”

Porland’dan Yeni Koleksiyon: “Masal”


Dünyanın önde gelen ressamlarından Mehmet Güleryüz, Porland için yeni bir koleksiyon tasarladı. Masal ismini taşıyan bu yeni ve çok özel koleksiyon İstanbul masallarının benzersiz bahçelerinin zarafetini günümüze taşıyor.

Porland, İstanbul masallarının eşsiz büyüsünü yaşatacak yeni bir koleksiyona imza atıyor. Dünya çapındaki önemli ressamımız Mehmet Güleryüz’ün desen çizimlerini yaptığı Masal adındaki yeni koleksiyon üç yıllık bir çalışmanın eseri.

Bu özel seriye imza atarken İstanbul masallarının büyüsünü yaşatacak bir hikaye oluşturmak istediğini söyleyen Mehmet Güleryüz, Masal koleksiyonunu ve masalsı yemek ritüelini şu şekilde tarif ediyor: “Adı Masal, tarifi hatırlayalım; yer ve zaman belirtilmeden, öğelerin gerçek dışı olabileceği falan… Ama aklımızda kalan, bize anlatılırken çocukluğumuzda, zihnimizde canlandırdığımız o resimler, bugün bile yerli yerinde durmazlar mı? Yeri belli, geçmişte bir yerde. Zaman ise özlediğimiz zaman. O sarmaşıklar ve çiçeklerle kaplı olan Kameriye hangi gizemli bahçede idi. Hangi kitabın sayfalarından geliyordu o rayiha ya da Misk-i Amber gibi mi kokardı Kaf Dağı’nın ardındaki çiçekler büyükannem Peykede oturmuş içerken kahvesini dizilmiş yanı başına. Eee
sonra? Fal-an filan işte… Bir daha, baştan…”

OKU ➤  Sevdiklerinizi Bir Araya Getiren Kahvaltılarda, En Sevdiğiniz 4 Lezzet Bir Arada!

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir