Ana Sayfa » Sağlık » Pirinçle tüm gün enerjinizi koruyun!

Pirinçle tüm gün enerjinizi koruyun!

Pirinç tüketmek, modu yükseltmenin yanı sıra iştahı kontrol altında tutan ve iyi hissettiren serotonin düzeyini artırmaya da yardımcı oluyor.

Pirincin besin değeri yüksektir, tüm gün enerjik kalmanıza yardımcı olmak için vücudun yavaşça sindirdiği karbonhidratı içerir. Ayrıca yapılan bir araştırma pirinç yemenin, modu yükseltmeye yardımcı olan ve iştahı kontrol altında tutan iyi hissettiren serotonin düzeyini artırdığını göstermektedir. Bu yüzden, hadi pirinçle mutlu olun!

Pirinçle enerjinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu şu şekildedir:

Tabağınızın enerjisini artırın: Pirinç; sebze, meyve, yağsız protein, deniz ürünleri, bakla, fındık ve soya gibi diğer sağlıklı ve enerji veren gıdalarla çok güzel uyar.

Pirinç + bakla = besin değeri yüksek çift: Pirinç ve bakla beraber yendiğinde, gerekli tüm amino asitleri sağlar ve yüksek kaliteli bitki temelli protein verir.

Pirinçle enerji alın: Pirinç, her türlü yemeğin yanında ideal bir besindir, kalorisi düşüktür, glütensizdir ve besin değeri oldukça yüksektir. Vücudunuzun iyileşebilmesini ve eski haline gelebilmesini en üst düzeye çıkarmak için egzersiz öncesi ve sonrası yemeklerinize pirinç ekleyin.

#pirinç #yemek #serotonin #enerji #beslenme #sağlık

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir