Ana Sayfa » Haber Turu » PDC Pideci’den “Askıda Pide” Dayanışmasıyla Kadın Konuk Evleri’ne Destek!

PDC Pideci’den “Askıda Pide” Dayanışmasıyla Kadın Konuk Evleri’ne Destek!

pideciKlasik pide anlayışını sağlıkla buluşturan, modern ve geleneksel tarzda zengin alternatifler sunan PDC Pideci, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü çerçevesinde bir ilke imza atarak “Askıda Pide”dayanışması ile ilçe belediyeleri bünyesindeki Kadın Konuk Evleri’ne destek olacak.

PDC Pideci, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’neözel olarak yürütülecek olan “Askıda Pide” dayanışması ile ilçe belediyeleri bünyesindeki Kadın Konuk Evleri’ne destek verecek. Bu uygulama kapsamında PDC Pideci’ye gelenler, kendisi için verdiği pide siparişine ek olarak, ekstradan verdiği pide siparişlerini Kadın Konuk Evleri’ne bağış olarak aktarmış olacak. 8 Mart Pazar Günü geçerli olacak ‘Askıda Pide’ uygulaması, PDC Pideci’nin İstanbul, Bursa ve Muğla’daki tüm şubelerinde geçerli olacak.

PDC Pideci’nin kurucusu Gülben Şınık, “Askıda Pide dayanışması ile zor durumda olan kadınlara kapılarını açan Kadın Konuk Evleri’nin desteklenmesini ve kamuoyu nezdinde Kadın Konuk Evleri’nin bilinirliğinin artmasını amaçlamaktayız. Bu tür uygulamaların kadına yönelik şiddet ile mücadele kültürünü de pekiştirebileceği düşüncesinden hareketle kurum olarak böyle bir duruş sergilemek istedik” dedi.

Son zamanlarda sıkça karşılaştığımız kadına yönelik şiddet olaylarını kınadığını belirten Şınık, “Askıda Pide dayanışması sayesinde, ilçe belediyeleri bünyesindeki Kadın Konuk Evleri’ne önemli bir bağış yapılmasını bekliyoruz. İhtiyacı olan kadınlara aktarılacak olan bu bağış, hem PDC Pideci markasının insan odaklı bir kurum olması hem de ülkemiz insanının duyarlılığını göstermesi açısından önemli uygulama” açıklamasını yaptı.

OKU ➤  Gerçek zeytinyağı isteyenlere: Kilye Naturel Sızma/Çiğ Zeytinyağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir