Ana Sayfa » Haber Turu » Paşabahçe Mağazaları Ses Ve Sözü Cama Yansıttı

Paşabahçe Mağazaları Ses Ve Sözü Cama Yansıttı

vazoPaşabahçe Mağazaları’nın kültürel mirasımızı koruma ve gelecek kuşaklara aktarma misyonu doğrultusunda hazırladığı Tarih-Kültür-Cam Koleksiyonları’nın 12’ncisi ‘Zevk-i Selim Koleksiyonu’ yeni ürünlerle daha da genişliyor. Selçuklu medeniyeti tasarımlarından esinlenilerek hazırlanan ‘Ses ve Söz Vazolar’, Paşabahçe Mağazaları’nda raflardaki yerini aldı.

Paşabahçe Mağazaları, Anadolu’nun binlerce yıllık tarihinden beslenen geleneksel el sanatlarını cama yansıtan ‘Zevk-i Selim Koleksiyonu’na Ses ve Söz Vazoları’nı da ekledi.

Selçuklu medeniyetinin kendinden önceki kültürel ve sosyal dokulardan da ilhamla geliştirdiği ve günümüzden sonrasında da miras olacak göz alıcı tasarımlarından esinlenerek hazırlanan vazolar zarif ve sadeliği ile dikkat çekiyor. Süslemede zarafeti her yere işleyen ve titiz işçilikle hayranlık uyandıran Selçuklu zanaatında, madde ile mananın, iyi ile kötünün, güzel ile çirkinin karşıtlıkları eserlerde ön plana çıkıyor.

El imalatı cam üzerine rölyef desenlerin yer aldığı, altın yaldız ve cam boyası kullanılarak tasarlanan bu özel vazoların üretimi 2000 adetle sınırlıdır. Ses ve Söz Vazolar, Paşabahçe Mağazaları’nda özel müşterilerini bekliyor.

OKU ➤  Geleneksel tatlar Kaanlar kahvaltı sofralarındaki yerini alıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir