Ana Sayfa » Haber Turu » Mutfaklarda Şıklıkta Son Nokta; Ela By Defne Koz

Mutfaklarda Şıklıkta Son Nokta; Ela By Defne Koz


Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET ile Tasarımcı Defne Koz işbirliğinden doğan, özel menteşe süs kaplama ürünü ELA; dekorasyonda şıklıktan ödün vermeyenler için tasarlandı.

Tasarımcı Defne Koz’un, 40.yaşını kutlayan SAMET için tasarladığı “ELA” menteşe süs kapağı, dünyanın önde gelen tasarım organizasyonlarından biri olan Alman Tasarım Konseyi Ödülleri 2013’te “İç Mekan İnovasyon” kategorisinde ödüle layık bulundu.

IMM Köln 2013 Fuarı’nda “İnovasyon Bulvarı”nda sergilenen ve fuar ziyaretçilerinin büyük ilgisi ile karşılanan “ELA”, dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor. INTERMOB 16. Uluslararası Mobilya Yan Sanayii,  Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap teknolojisi Fuarı’nda gerçekleştirilecek olan “ELA” Türkiye lansmanı nedeni ile Türkiye’ye gelen Tasarımcı Defne Koz ve SAMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ufuk Kızıltan ürünün özelliklerini birlikte anlattı.

Ufuk Kızıltan, dünya çapında ödüle değer bulunan ELA’nın elde ettiği başarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Global pazarda kartlar yeniden dağılırken SAMET olarak inovatif yaklaşımımızla sektördeki yerimizi daha da sağlamlaştırmayı hedefliyor, çalışmalarımızı uluslararası bir  marka olma iddiasıyla yürütüyoruz. Tasarımcı Defne Koz’un değerli emekleriyle tasarlanan ELA ile SAMET’in yenilikçi vizyonu, son derece prestijli bir ödülle tescillenmiş oldu.”

Menteşe üzerine uygulanan ve mekanik mekanizmaları kapatıldığında kabinlere farklı renk ve tasarımıyla estetik katan SAMET ELA
Menteşe Süs Kapağı, kullanıcıların beğenilerine göre farklı renk seçenekleriyle üretilerek satışa sunulacak.

Sektördeki 40.yılını kutlayan SAMET, günden güne uluslararası pazarlardaki başarılarını artırıyor. Türkiye’deki deneyimin ardından Avrupa açılımına Aralık 2012’de tasarımın merkezi olarak kabul edilen İtalya’dan başlayan marka; dört aylık dönemde ikinci Avrupa merkezinde Almanya’da açtığı showroom ile dikkat çekmişti. 2013 son aylarında yine mobilya üretiminde en büyük pazarlardan biri olan Rusya’da açacağı ofisi ile yurtdışı direkt temsiliyetini 3 ülkeye çıkarıyor olacak.

OKU ➤  Carte d’Or’dan yeni sürpriz; Kepekli Kek

Tavsiye

Ev Yapımı Peynir

Ev Yapımı Peynir

Ev Yapımı Peynir (4 Parça Peynir İçin) Malzemeler: 1 litre günlük süt 2 paket krema …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir