Ana Sayfa » Haber Turu » JUMBO’DAN EVDEKİ ŞEFLERE ÖZEL PROFESYONEL BIÇAKLAR

JUMBO’DAN EVDEKİ ŞEFLERE ÖZEL PROFESYONEL BIÇAKLAR

jumbo-bicak

JUMBO’DAN EVDEKİ ŞEFLERE ÖZEL PROFESYONEL BIÇAKLAR

Jumbo Damascus profesyonel bıçak serisi, evdeki şeflerin birbirinden leziz yemekleri hazırlarken en büyük yardımcısı olacak.

Mutfakta vakit geçirmeyi ve yemek yapmayı seven hanımlar ve beyler bilirler ki, bıçak çok önemli bir araçtır. Keskin ve ergonomik bıçaklar hem malzemeleri istediğiniz gibi hazırlamaya hem de vakitten kazanmanıza yardımcı oluyor. Jumbo Damascus bıçakları 3 farklı çeşidiyle, farklı ihtiyaçlarınızı tamamen karşılıyor.

Jumbo Damascus şef, soyma ve doğrama bıçaklarının kesici kısmı VG10 çelik malzemeden, sap kısmı ise bakalit malzemeden üretilmiştir. Daha sağlam, daha esnek ve daha keskin olan Damascus bıçakları, keskinliğini uzun süre korur. Ayrıca bükülme ve eğilmelere karşı dayanıklı yapıdadır.jumbo-bicak1

Damascus çeliğinin hikayesi ise MÖ:900’lü yıllara dayanıyor. Kılıç parlatılmasında ortaya çıkan karpit bantları Damascus çeliğin öncüsü oluyor. Haçlı seferleri sırasında bu çelikten imal edilen kılıçlar ile karşılaşan şovalyelerin Avrupa’da anlattıkları hikayeler, bu çeliği efsaneye dönüştürüyor.

OKU ➤  Jumbo ile Sofralarda Roma Zarafeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir