Ana Sayfa » Sağlık » İçinizi Isıtırken Kansere Davetiye Çıkarmayın

İçinizi Isıtırken Kansere Davetiye Çıkarmayın

bardakÇay ve kahve gibi çoğunlukla sıcak tüketilen içeceklerin konulduğu plastik ve köpükten yapılma bardakların sıcak bir maddeyle temas ettiğinde sıvı içerisine kanserojen madde bıraktığı bildirildi.

Evdebir.com Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya Karaçanta, sıcak içecekler için en sağlıklı maddelerin seramik ve cam olduğunu belirterek;  “Soğukların daha da çok hissedildiği şu günlerde bahar çiçeklerinden ilham alınarak tasarlanan cam ve porselen çay takımları ile içinizi ısıtacak çayın ve kahvenin tadı size dahada lezzetli gelecek,  özellikle hastalıklara karşı korunmada kalkan olan bitki çaylarını ise aromasından ve vitaminlerinden değer kaybetmeden tüketeceksiniz” dedi.

Kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde soğuğa karşı direncimizi artırmak ve hastalıklara karşı kendimizi korumak için sıkça bitki çayı tüketmenin faydalarına dikkat çeken uzmanlar, sağlıklı sıcak içeceklerin plastik ve köpük değil, cam bardaklarda tüketilmesi konusunda uyarıda bulunuyor. Konuya ilişkin olarak da online alışveriş sitesi Evdebir.com Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya Karaçanta, “Sıcak içecekler için en ideal madde cam ve seramiktir. Evdebir.com olarak, kış mevsimine özel olarak sunduğumuz, bahar çiçeklerinden ilham alınarak tasarlanan cam ve porselen çay takımlarımız ile içeceklerinizi daha sağlıklı ve lezzetli hale getirmeyi hedefledik” diyerek tüketicilere cam ve porselen ürünleri tercih etmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

Çay Saatlerinize Terri Conrad İmzası

Özellikle kış aylarından sıkça tüketilen bitki çayı gibi sıcak içeceklerin plastik ve köpük bardaklarda içilmesinin sakıncalı olduğuna değinen Süreyya Karaçanta, çay, kahve ve bitki çayları gibi sıcak içeceklerin içinde bulunduğu plastik malzemeyi çözüp zararlı parçacıklara ayırdığını söyleyerek, en sağlıklı maddenin cam ve porselen olduğunu belirtti.

Evdebir.com’un bahar çiçeklerinden ilham alarak tasarlanan cam ve porselen çay takımlarının kullanılmasının hem sağlık, hem de keyif için ideal olduğunu anlatan Süreyya Karaçanta,“Seramikte demlenen bitki çayının içimi bambaşkadır. Bitki çaylarınız için dekoratif bir tasarım olan ABD’li Terri Conrad imzalı üç parçadan oluşan seramik demlik takımı hem keyifli vakit geçirmenizi hem de sağlıklı içecekler içmenizi sağlayacaktır” diye konuştu.

OKU ➤  Akel Elektrikli Ev Aletleri rotasını yurtdışına çevirdi

Cam ve Seramiğin Sağlıklı Dokusu Çayın Lezzetine Lezzet Katıyor

Her eve özel tasarım ürünü sunan ve tüketicilere konsept fikirler ile dekorasyon önerileri getiren Evdebir.com’un Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya Karaçanta, cam ve seramiğin sağlıklı dokusunun çayın lezzetini ortaya çıkardığını belirterek, “Porselen ve cam demliklerde demlenen bitki çayları lezzetini ve vitaminini kaybetmiyor.  Seramik ve cam çay takımlarımız ile misafirlerinizi ve sizi sağlığa davet ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir