Ana Sayfa » Haber Turu » Erkeklere mutfakta yer açın!

Erkeklere mutfakta yer açın!

Puan ver


Genel olarak evlerde yemekleri babalar değil anneler pişirir. Buna karşı iyi bir lokantada yemek yiyenler, küçük istisnalar dışında bu yemeklerin erkekler tarafından hazırlandığını bilir. Burada asıl mesele yemek pişirmek ve aşçı olmak arasındaki farktan kaynaklanıyor.

Aşçılık yemek pişirmek değil yeni bir lezzet oluşturmaktır. Bu anlamda erkekler kadınlara göre daha başarılı sayılır. Mutfaktaki becerilerinin farkında olan erkekler de artık kendilerine mutfakta yer açılmasını istiyor.

Evlerde yemek yapmak denildi mi akla ilk kadınlar gelir ancak profesyonel anlamda erkeklerin aşçılığının iyi olduğu da bilinen bir gerçek. Yemek pişirmek rutinleşmediği zaman en güzel stres atma yöntemlerinden biri. Özellikle son yıllarda yemek pişirmenin keyfini fark eden erkekler için evde yemek yapmak hem becerilerini sergileme fırsatı hem de yoğun iş yaşantısının stresinden uzaklaşma olanağı sağlıyor.

ARTIK ERKEKLER DE MUTFAKTA OLMAK İSTİYOR

Subzero ve Wolf Marka Müdürü Nurper Özalp:“Fulya’da bulunan ürün uygulama mağazamızda alışveriş yapmak isteyen müşterilerimiz öncelikle bizden randevu alıyor. Ürünlerimizi yakından tanımalarını, Subzero ve Wolf markasının onlar için sunduğu yaşam kalitesini görmelerini sağlıyoruz. Bu durumda müşterilerimizi de yakından tanıma ve ne istediklerini tam olarak anlama fırsatı buluyoruz. Bunun sebebi ise erkeklerin yemek pişirmeyi bir görev olarak değil de keyif alınan bir etkinlik olarak algılamaları. Ülkemizde ve dünyada son yıllarda erkeklerin de mutfakta yemek pişirmek istemeleri ve kendilerine mutfakta yer açma çabalarını birebir gözlemleme şansımız oluyor. Bu aşamada mutfaktaki kadın hakimiyetinin erkeklere geçebileceği fikri akıllara geliyor.” dedi.

OKU ➤  Nescafé Xpress’in “Trampa” Yol Macerası “Geveze” İle Başlıyor

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Puan ver Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz