Ana Sayfa » Haber Turu » Saka doğal mineralli su uluslararası ‘Kristal Ödül’e layık görüldü

Saka doğal mineralli su uluslararası ‘Kristal Ödül’e layık görüldü


Türkiye’nin PH değeri en yüksek sularından biri olan Saka Su, bu yıl üçüncü kez Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nün Superior Taste Award ödülünü aldı. Saka bu başarısı ile Kristal Ödül almaya hak kazandı.

Avrupa bazlı Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nün (iTQi) 1961 yılından bu yana her yıl düzenlediği lezzet ve kalite ödüllerinde, Doğal Mineralli Saka üç yıl üst üste 3 Yıldız iTQi Superior Taste Award ödülünü aldı. ‘iTQi’ın en büyük ödülüne üçüncü kez layık görülen Saka bu başarısıyla, 30 Mayıs 2013 tarihinde Brüksel’de yapılan ödül töreni ile Kristal Ödül almaya hak kazandı.

Saka, 2011 ve 2012 yıllarında üretim koşulları, tadı ve ambalajı açısından 120 kişilik şef ve 12 kişilik içecek uzman grubunun kör test incelemesinden geçerek, içecek kategorisinde 3 yıldızlı ödülünü alan ilk Türk firması olmuştu. Türkiye’nin PH değeri en yüksek sularından biri olan Saka Su, 2013 yılında da bu ödülü bir kez daha kazanarak başarısını ispatladı.

Saka ailesi olarak büyük bir gurur yaşadıklarını belirten Yıldız Holding Gıda ve İçecek Grubu Başkan Yardımcısı Ali Sözen, 3 yıl üst üste 3 yıldız alan firmalara verilen Kristal Ödülü kazanmayı geçen sene kendilerine hedef koyduklarını ve bu hedefin başarılarını pekiştirdiğini söyledi.

Avrupa Birliği standartlarına uygun, doğal mineralleri ve 8,22’lık yüksek pH seviyesi ile alkali diyetine uygun su olan Saka’nın sektörde farklı bir yeri olduğunu hatırlatan Sözen sözlerini şöyle sürdürdü: “2004 yılında Sakarya Hendek’te kurulan Saka, AB uyum yasaları çerçevesinde 5686 sayılı Doğal Mineralli Su Yönetmeliğine uygun olarak ilk Doğal Mineralli Su belgesini alan firmadır. Yurtdışında, sağlık açısından mineralli suyun daha fazla tercih edilmesi nedeniyle İngiltere’den Japonya’ya, 5 kıtada 25 ülkeye ihracat gerçekleştirmekteyiz. Türkiye’den İngiltere’ye yapılan su ihracatının yarısından fazlasını Saka markası oluşturuyor.

OKU ➤  Kansere karşı hurma

Neden pH Değeri Yüksek Doğal Mineralli Su?

8,22’lik pH değeri ile sağlık kaynağı Saka, kalsiyum, magnezyum gibi doğal mineraller içeren alkali bir sudur. Doğal mineralli sular
vücuda gün boyunca kaybettiği minerallerin birkısmını, geri kazandırmayı sağlar. Kalsiyum, kemik sağlığı için büyük önem taşımaktadır. pH’ı 7’nin üzerinde olan sular, içinde doğal oksijen iyonu daha fazla olan alkali sulardır. Alkali sular kandaki asit seviyesini dengeleyerek, vücudun daha az yağ depolamasını sağlar ve vücudun asit/baz dengesine destek olarak, kilo kaybına yardımcı olur. Saka, alkali diyetine uygun bir su olmakla beraber, kandaki laktik asidin atılmasını kolaylaştırarak, fiziksel aktivite sırasında performansı artırır.

Tavsiye

Ev Yapımı Peynir

Ev Yapımı Peynir

Ev Yapımı Peynir (4 Parça Peynir İçin) Malzemeler: 1 litre günlük süt 2 paket krema …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir