Ana Sayfa » Haber Turu » “En Güzeli Benim Tarifim Kış Sofrası”nda final heyecanı

“En Güzeli Benim Tarifim Kış Sofrası”nda final heyecanı

Puan ver


Yemek yazarı ve yemek stilisti Aydan Üstkanat ve Türkiye’nin lezzet ustası Knorr işbirliğinde düzenlenen “En Güzeli Benim Tarifim –Kış Sofrası Yarışması”nda final heyecanına geri sayım başladı.

Yemek yazarı Aydan Üstkanat ve Türkiye’nin lezzet ustası Knorr işbirliğinde,  mevsiminde yetişen sebzeleri tüketmenin önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen“En Güzeli Benim Tarifim – Kış Sofrası Yarışması” nda final heyecanı başlıyor. Menülerini facebook.com/AydanUskanat  adresine yükleyerek yarışmaya katılan yaklaşık 1000 aday arasından seçilen 12 yarışmacı ile en çok beğeni alan 6 yarışmacı hünerlerini 24 Şubat’ta Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi (USLA)’da gerçekleşecek finalde jüri önünde sergileyecek.

24 Şubat tarihinde finalistlerin belirleneceği etkinlikte, finalde yarışmaya hak kazanan 18 yarışmacı, kış malzemeleriyle hazırladıkları ana yemek, garnitür ve Knorr Çorba’dan oluşan menülerini jürinin beğenisine sunacak.

“En Güzeli Benim Tarifim – Kış Sofrası”Yarışması”nda finalistlerin hazırladığı yemekler lezzet, sunum ve uyum gibi kriterler üzerinden jüri tarafından değerlendirilecek. Bu kriterlere göre menüleri değerlendirecek jüri üyeleri; yemek yazarı ve yemek stilisti Aydan Üstkanat, gazeteci Balçiçek İlter, Unilever Türkiye Gıda Kategorisi Pazarlama Direktörü Ali Coşkun, Divan Oteli Executive Şefi Aydın Demir, La Cucina Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ebru Erke ve Radyo, TV programcısı Funda Özkalyoncu’dan oluşuyor.

 

OKU ➤  İrlanda’nın yemek kraliçesi Rachel Allen Türkiye’ye geliyor!

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Puan ver Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz