Ana Sayfa » Sağlık » Diyetisyen Ne İş Yapar?

Diyetisyen Ne İş Yapar?

En genel şekli ile açıklamak gerekirse diyetisyen kişinin ihtiyaçlarına uygun beslenme programı oluşturan kişilerdir. Çoğunlukla sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlere hizmet sunduğu düşünülse de pek çok kişinin aslında diyetisyenlerden hizmet aldığını söyleyebiliriz. Elbette sağlığını riske atmadan kilo vermek ve normal kilosunu korumak isteyenler de diyetisyenlerin sunduğu hizmetlerden düzenli olarak faydalanıyor.

Bunun yanı sıra herhangi bir hastalık ya da uygulanan tedavi nedeniyle özel bir beslenme formuna sahip olması gerekenler de diyetisyenlerden yardım alan kişilerdir. Çok sayıda gıdaya alerjisi olanlar ya da gıdalarda bulunan bazı bileşenlerden uzak kalması gerekenler bu alanda uzmanlaşmış olan kişilerin yani diyetisyenlerin kapısını çalıyor.

Spor yapanlar diyetisyenlerin en çok hizmet verdiği bir diğer gruptur. Kasların güçlü kalmasını ve gelişmesini isteyenlerin beslenmesine maksimum oranda hassasiyet göstermesi gerekiyor. Dolayısıyla bu konu da beslenme ile çok yakından ilgilidir. Profesyonel sporcuların neredeyse tamamının düzenli olarak diyetisyenleri ile görüşme yaptığı ve beslenme programlarının sağlık durumlarına göre güncellendiği bilgisini ekleyelim.

Vejetaryen ve veganlar için de diyetisyenlerin sunduğu hizmetler önemlidir. Hayvansal gıda tüketmeyenler vücutlarının vitamin ve mineral ihtiyacının eksiksiz bir şekilde karşılanması için yaşam şekillerine uygun bir beslenme programına uymak durumundadır. Bu noktada devreye yine diyetisyenler giriyor.

Sonuç olarak beslenme alanında özel bir eğitim alan diyetisyenler, sağlığına e geleceğine yatırım yapmak isteyen herkes için önemli bir hizmet sunuyor. Peki, bu hizmetten faydalanmak için ne kadar bütçe ayırmak gerekir? İşte bu sorunun yanıtı olarak sabit ve net bir rakamdan söz edemeyiz. Çünkü fiyatlar pek çok unsura bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Eğer İstanbul’da diyetisyen hizmetleri ne kadar sorusunun yanıtını merak ediyorsanız hemen Armut.com adresine tıklayın. Site üzerinden fiyat teklifi alabileceğinizi hatırlatalım. Bütçenize uygun fiyatı sunan diyetisyenler ile görüşebilir ve siz de kendinize uygun bir beslenme programı oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir