Ana Sayfa » Haber Turu » Dardanel, Türkiye’nin İlk Deniz Dostu Sertifikalı Ton Balığı Oldu!

Dardanel, Türkiye’nin İlk Deniz Dostu Sertifikalı Ton Balığı Oldu!


Türkiye’nin önde gelen su ürünleri firmalarından Dardanel Önentaş Gıda San. A.Ş. ton balığı ürünleri ile sürdürülebilir denizcilik, çevrenin ve doğal yaşam alanlarının korunması açısından önem taşıyan “Friend of the Sea” (Deniz Dostu) belgesini aldı. Tarafsız kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen izlenebilirlik denetimleri sonucunda Dardanel ürün grubu “Friend of the Sea” çevre dostu etiketini taşımaya hak kazandı.

Sürdürülebilir avcılık yöntemleriyle avlanan ton balıklarıyla üretim yapan Dardanel, 50 ülkede 350’nin üzerinde şirketin ürünlerine bağımsız denetimler sonucunda verilen “Friend of the Sea” sertifikalı ilk Türk ton balığı şirketi oldu.

Balıklarını sadece Friend of the Sea sertikalı filolardan tedarik ettiklerinin altını çizen Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen; “Türk ve Avrupalı tüketicilerin, sürdürülebilirlik konusunda farkındalığı her geçen gün artıyor. Türkiye’ye ton balığını sevdiren Dardanel, çevrenin ve deniz yaşamının korunmasını her zaman öncelik olarak gördü. Bu nedenle daha fazla tedarikçinin “Sürdürülebilir Balıkçılık İlkelerine uyarak, filolarının Friend of the Sea’nin sıkı denetimlerinden geçebilmesini umuyoruz.”

OKU ➤  Kenwood İle Annelerin Hayatı Artık Çok Pratik

Tavsiye

Organik gıdada şampiyon yumurta

Boğaziçi Üniversitesi Analitik ve İçgörü Araştırma Merkezi (AIM), Türkiye’de organik gıda sektörünü masaya yatırdı. Merkezin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir