Ana Sayfa » Haber Turu » Elita Gıda Adana’nın en hızlı büyüyen şirketi oldu

Elita Gıda Adana’nın en hızlı büyüyen şirketi oldu

dulSunar Grup şirketlerinden Elita Gıda, Adana’dan 3 firmanın girdiği Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi listesine 42. sıradan girerek Adana’nın en hızlı büyüyen şirketi unvanını adı. Elita Gıda bu başarısıyla Adana’dan listeye girebilen tek gıda firması oldu.

AllWorld Network ve TOBB’un öncülüğünde, TEPAV’ın desteğiyle Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerine küresel ölçekte dikkat çekmek için yürütülen “Türkiye 100 Projesi” çalışmasının sonuçları açıklandı.

Sonuçlara göre Sunar Grup şirketlerinden Elita Gıda, Adana’dan 3 firmanın girdiği Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi listesine 42. sıradan girerek Adana’nın en hızlı büyüyen şirketi unvanını adı. Elita Gıda bu başarısıyla Adana’dan listeye girebilen tek gıda firması oldu.

Çukurova’nın lider yağ markası olduğunu bu liste yoluyla bir kez daha tescilleyen Sunar Grup, 2010-2012 dönemi arasında gerçekleştirdiği yüzde 202’lik büyüme oranıyla listeye girip kazananlar arasında yer aldı.

AllWorld Network ile TOBB’un (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği)’un öncülüğünde ve TEPAV’ın (Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı) desteğiyle hazırlanan Türkiye 100 projesi kazananlarının, yazılım ve gıda sektöründen olduğu, girişimcilerinin şirketlerini ortalama 31 yaşında kurmuş oldukları dikkat çekti.

Sunar Grup Koordinatörü Erol Çomu, 5. İzmir İktisat Kongresi’nde Sunar Grup adına aldığı “Türkiye 100 Projesi Ödülü” nü, Elita Gıda Genel Müdürü İbrahim Ethem Can ile birlikte Sunar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çomu’ya takdim etti. Ödülün takdimi esnasında Nuri Çomu, “Grup şirketlerinden Elita Gıda’nın kısa sürede gösterdiği bu büyüme bizi oldukça sevindirdi. Sunar Grup’un büyüyerek ülkemize katma değer sağlaması için sergilediğiniz çaba sebebiyle sizlere teşekkür ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

OKU ➤  Çiroz Salatası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir