Ana Sayfa » Haber Turu » Çocuklara Balı Sevdiren Bal, Anavarza Pepee Krem Bal

Çocuklara Balı Sevdiren Bal, Anavarza Pepee Krem Bal


Çocuklara balı sevdiren Anavarza, çocukların en sevdiği karakterden biri olan Pepee’yi ambalajlarına taşıdı.  Süzme baldan geliştirilen Anavarza krem bal, kolay sürülebilir özelliği ve zengin içeriği ile çocuklu ailelerin de ilk tercihi.

Çocuklara balı sevdirmek ve bal yeme alışkanlığı kazandırmak amacıyla geliştirilen Pepee Krem Bal, çocuklarınıza vereceğiniz en güzel armağan. Zaman içerisinde geliştirilen yeni ürünlerle, tüketiciye farklı damak tatları sunan Anavarza Bal, Avrupa ve Amerika’da yıllardır tüketimi gerçekleşen krem balı, Pepee ambalajıyla çocukların beğenisine sunuyor.

Aralıksız süren AR-GE çalışmaları ve üniversitelerle yapılan işbirlikleriyle, sektöründe yeniliklerin öncüsü olan Anavarza Bal’ın, Pepee’li krem baldan başka, akıllı kapakla piyasaya sürülen süzme çam ve çiçek balı çeşitleri de yer alıyor. Farklı gramajlarda ve farklı kullanım alışkanlıkları için tasarlanan Anavarza Bal çocuk serisinde, Pepee Akıllı Kapak Çiçek Balı 325 gr, Pepee Tüp Bal Çam Balı 40 gr, Pepee Krem Bal 200 gr seçenekleri yer alıyor.

Çocuklara Neden Bal Yedirilmeli?

– Bal, sindiriminin kolay olması, içeriğindeki yararlı maddeler sayesinde sakinleştirici özelliğe sahiptir.

– Vitamin, mineral, aminoasit, enzimler gibi pek çok yaşamsal maddeyi içeren bal, sindirimi kolaylaştırması, iştah açması ve gelişme bozukluklarında vücudun toparlanmasına yardımcı olması nedeniyle çocuk beslenmesinin vazgeçilmezidir.

– Çam balı yüksek mineral içerdiği için, çocuklarda demir eksikliğinin giderilmesine katkı sağlar.

– Balın içerdiği magnezyum damarlarda kanın pıhtılaşmasını önler ve stresin olumsuz etkilerinden korur.

– Okul döneminde çocukların algılarını açık tutmalarına ve konsantrasyon sağlamalarına yardımcı olur.

– Bağırsak mikroflorasının iyileşmesine olan etkileri nedeniyle her yaş grubunda kabızlığın önlenmesinde yardımcı olur.

– Balın süt ve süt ürünleriyle karıştırılması öksürükle boğaz hastalıklarına karşı bilinen en eski korunma yöntemlerinden biridir. Balın tatlı, sütünse yumuşatıcı özelliği güne dinç bir şekilde başlamanızı sağlar ve tokluk hissi verir.

OKU ➤  VÜCUTTA ÖDEM SÖKTÜREN 10 BESİN

 

Tavsiye

Zeytinyağından sonra sofralık zeytin ihracatı da artışa geçti

Zeytinyağından Sonra Sofralık Zeytin İhracatı da Artışa Geçti

Zeytinyağından sonra sofralık zeytin ihracatı da artışa geçti Zeytinyağının ihracat rekorları kırdığı 2017/18 sezonunda, Zeytin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir