Ana Sayfa » Haber Turu » Ana Gıda, Zeytin Ve Zeytinyağı Sektörü İhracat Sıralamasında İkinci Oldu

Ana Gıda, Zeytin Ve Zeytinyağı Sektörü İhracat Sıralamasında İkinci Oldu


Türkiye’nin köklü markaları Komili, Kırlangıç ve Sezai Ömer Madra’nın üreticisi olan Ana Gıda, Türkiye Genel İhracat sıralamasında 60.000 firma arasında 619. sıraya yerleşerek zeytin ve zeytinyağı sektör sıralamasında ikinci oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 2002 yılından bu yana her yıl Türkiye’nin ihracat performansı değerlendirilerek açıklanan “İhracat İlk 1000 “de Ana Gıda, 619. sıraya yerleşti.

Ana Gıda, “İlk Beş Yüz ve İkinci Beş Yüz” ün açıklandığı İhracat ilk 1000 listesinde sektöründe en fazla ihracat gerçekleştiren ikinci şirket olarak başarıya imza attı.

Ersoy: “İhraç pazarlarımızın sayısını artıracağız”

Ana Gıda Genel Müdürü Ümit Ersoy, Türkiye Genel İhracat sıralamasında ikinci olmalarına ilişkin şunları söyledi: “Ana Gıda İhtiyaç Maddeleri San. Ve Tic. A.Ş’nin, 2013 yılı İhracat performansı 33.740.944,15 Dolar olarak gerçekleşti. Bu ihracat performansı ile   Türkiye Genel İhracat sıralamasında 60.000 firma arasında 619. sırada, Zeytin ve Zeytinyağı sektör sıralamasında ise 2. konumda yer aldık.

Ana Gıda olarak, 36 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Özellikle markalı ihracata önem veriyoruz. İhracat yaptığımız ülkeler arasında Çin, Japonya, Brezilya, Azerbaycan, Almanya ve Kanada yer alıyor. Bunun yanı sıra toplam 50 ülkede de ürünlerimiz bulunuyor. Ana Gıda olarak, Türk zeytinyağını yeni pazarlar ve tüketicilerle tanıştırmak için ihracat başarımızı sürdürülebilir hale getirmeyi hedefliyoruz.”

OKU ➤  Marie Antoinette Chocolatier’den kışa özel iki yeni tat

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir