Ana Sayfa » Haber Turu » Yeditepe Öğrencilerinden Yemek İsrafına Dijital Önlem

Yeditepe Öğrencilerinden Yemek İsrafına Dijital Önlem


Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin çalışmaları Düsseldorf Interpack Fuarı’nda sergilendi.

Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel iletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin tasarladıkları iPhone uygulaması ve tanıtım filmi çalışmaları, dünyanın en büyük işleme ve ambalaj fuarı olan Düsseldorf Interpack 2014’te sergilendi.

Paristanbul HB Branding & Design ajansı ile birlikte çalışarak, “SAVE FOOD“ sosyal sorumluluk projesine katılan öğrencilerin çalışmaları, 7-14 Mayıs 2014 tarihlerinde Interpack Fuarı Save Food Innovation Parc alanında izleyicilere sunuldu.

Yeditepe Üniversitesi öğrencileri Esra Çomu, Didem Toy, Esma Yavuz, Selin Ürkütür ve Burak Kayagil proje kapsamında bir iPhone uygulaması tasarlayarak, gıda ambalajlarında yer alacak bir uygulama ile gıda israfına karşı uyarı veren ve kullanım önerisinde bulunan bir uygulama ortaya koydular, ayrıca uygulamayı sunan bir tanıtım filmi hazırladılar.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Organizasyonu (FAO) ve DüsseldorfGmbH’ın kurduğu SAVE FOOD inisiyatifi, Birleşmiş Milletler
Çevre Programı tarafından destekleniyor, dünyadaki gıda israfını önlemek amacıyla iş, siyaset ve araştırma dünyasından uzmanları bir araya getirerek, küresel gıda sorununa çözüm üretmeyi hedefliyor.

OKU ➤  Türkiye’de İlk; Protein Almak İsteyenlere Özel 2K Pide

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir