Ana Sayfa » Haber Turu » Yuva’dan Lif Oranı Yüksek Sağlıklı Ekmek Ve Pizza Yapma Formülü

Yuva’dan Lif Oranı Yüksek Sağlıklı Ekmek Ve Pizza Yapma Formülü


Evinde sağlıklı ekmek ve hamur işi yapmak isteyenler için farklı bir alternatif sunan ‘Yuva Yüksek Lifli Diyet Ekmek Karışımı’, yüksek besin değeri ve tuzsuz içeriğiyle dikkat çekerken, bu karışım kullanarak  yapılan ‘Yüksek Lifli Sebzeli Pizza’  tarif videosu, merak edenler için Yuva’nın sosyal medya hesaplarından ve video paylaşım sitelerinden yayınlanmaya başladı.

‘Yuva Yüksek Lifli Diyet Ekmek Karışımı’, yüksek lif oranı ve besin değeri, tuzsuz içeriği ve düşük kalorili olması nedeniyle sindirim sisteminin rahat çalışmasına ve kalp sağlığının korunmasına yardımcı oluyor. Gün boyunca tok tutacak ve kan şekerinin düzenli seyretmesini sağlayacak Yuva Yüksek Lifli Diyet Ekmek Karışımıyla yapılan sandviçler özellikle ofis kahvaltıları için de sağlıklı bir alternatif. Hem ekmek yapma makinesinde hem de elde ekmek yapmaya uygun ‘Yuva Yüksek Lifli Diyet Ekmek Karışımı’, gözenek yapısı düzgün, kabarmış, lezzetli ekmekler elde edilmesini de sağlıyor.

Yuva’nın beslenme danışmanı Uzman Diyetisyen Banu Topalakçı bu ürünün faydalarını şöyle sıralıyor; Bu karışımla yapılan yüksek lifli ekmek, yetişkin kadın ve erkeğin ortalama günlük gereksinmeleri düşünüldüğünde; çinko ihtiyacının % 100’ünü karşılamaktadır. Hücre yıpranması ve kanser, unutkanlık, alzheimer gibi hastalıklara karşı korunmada oldukça önemli olan E vitamini yüksek lifli ekmek karışımında yeterli miktarlarda bulunmaktadır. Ayrıca beyin ve sinir sistemindeki pek çok hayati fonksiyonun yürütülmesi gibi konularda görev alan önemli bir vitamin olan B 1 ve anemi (kansızlık)’ye karşı koruyucu olan  Folik asit vitamini de bu karışımda yüksek oranda bulunmaktadır.  Yüksek lifli ekmek, diet posası açısından oldukça zengin ve kalorisi düşük ekmektir. Aynı zamanda karbonhidrat ağırlığı da daha düşüktür, şişmanlık ve kalp hastalıkları başta olmak üzere kanser ve sindirim sistemi hastalıklarına karşı yüksek oranda koruyucudur.

OKU ➤  Fıstıklı Ezmeli Karnabahar

Kalorisi düşük, sağlıklı pizza  nasıl yapılır?  

Yuva’nın becerikli ustası Kabarık Usta, Yuva Yüksek Lifli Diyet Ekmek Karışımı kullanarak evde kolayca yapabileceğiniz “Yüksek Lifli Sebzeli Pizza’nın” yapılışını  Yuva’nın  sosyal medya hesaplarında; facebook.com/yuvaclub, instagram.com/yuvaclub, twitter.com/yuvamaya ve youtube, daily motion gibi video paylaşım sitelerinden  yayınlanan tarif videosunda adım adım anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir