Ana Sayfa » Haber Turu » Yudum’dan Kalpleri Hafifleten Lezzet: Yeni Yudum Omega 3

Yudum’dan Kalpleri Hafifleten Lezzet: Yeni Yudum Omega 3

yudum1Yudum Gıda, hem sağlığına önem veren hem de lezzeti göz ardı etmeyenler için kalp ve damar dostu olan Omega-3 yağ asitlerini içeren yeni Yudum Omega 3’ü tüketicileriyle buluşturuyor.

Türkiye’nin en büyük sıvı yağ üreticisi Yudum Gıda, Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin beslenmeye destek olacak yeni ürünü Yudum Omega 3’ü tüketicileriyle buluşturuyor. Yeni Yudum Omega 3, mutfaklarda fırın yemeklerinden mezelere, salatadan et yemeklerine kadar çeşitli tarifler için kullanılabiliyor.

Başta kalp sağlığı olmak üzere pek çok faydası bulunan Omega-3 yağ asitleri açısından zengin olan yeni Yudum Omega 3, 1 ve 2 litrelik pet şişe ve 5 litrelik teneke alternatifleriyle raflardaki yerini alıyor.

Omega-3 yağ asidi nedir?

İnsanoğlu’nun daha anne karnındayken başlayarak hayatının tüm evrelerinde giderek daha fazla ihtiyaç duyduğu Omega-3 yağ asitleri, tıpkı Omega-6 yağ asitleri gibi insan organizması tarafından üretilemiyor. Bu sebeple dışarıdan alınması gerekiyor.

Omega-3 yağ asidinden zengin beslenmenin faydaları

– Doğal kan inceltici özelliğine sahiptir. Bu sayede kalp krizine yol açabilecek kan pıhtılaşmasını önlemeye destek olur.yudum2

– Kalp atış hızını ayarlayarak kalbin korunmasına yardımcı olur.

– Kalp ve damar hastalıklarının önlenmesine, kanser, romatoid artrit, alzheimer, demans ve depresyon gibi hastalıklara karşı korunmaya yardımcı olur.

– Hamilelik ve bebeklik döneminde beyin ve göz gelişimine destek olur.

– Öğrenme güçlüğü gibi sorunların önüne geçilmesine sağlar.

OKU ➤  Ev yoğurdu mu, hazır yoğurt mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir