Ana Sayfa » Haber Turu » Yeni Damak Zevkimiz Dana Tandır Burger

Yeni Damak Zevkimiz Dana Tandır Burger


Metropol hayatının vazgeçilmez lezzetlerinden biri haline gelen hamburger bugün karşımıza pek çok farklı sunumla çıkıyor. Tribeca bir ilki gerçekleştirerek Amerikan tarzı hamburgeri alıyor ve Türk usulü tandır ile buluşturuyor. Ortaya çıkan lezzet senteziyse sizi gurmelere layık bir yolculuğa çıkarıyor.

Türkiye’yi bagel ile tanıştıran Tribeca yepyeni bir lezzete daha imzasını atıyor. Yeni tatlar arayanlara leziz ve farklı alternatifler sunan Tribeca alışılagelmiş hamburger alışkanlığınıza yeni bir yorum getiriyor. Tribeca’ya özel Dana Tandır Burger hamburgeri aceleyle yenen bir yemek olmaktan çıkarıyor ve leziz bir öğün sunuyor. Geleneksel mutfağımızın ağır toplarından biri olan tandır Tribeca’nın usta şeflerinin ellerinde yeni bir yorum kazanıyor. Et, havuç, soğan ve kereviz aromalarını içeren aromatik suda lime lime dağılacak kadar uzun süre bekletiliyor ve bu işlemin ardından bir de suyunu çekmesi için fırınlanıyor. Servis zamanıysa lezzetli baharatlarla harmanlanarak mozzarella ve karamelize soğanın uyumlu birlikteliğiyle birlikte sunuluyor.

Hamburgere Türk usulü yorum

Dana Tandır Burger Tribeca’nın Türk damak tadından esinlendiği fikriyle yeniden yorumlanıyor. Hem Osmanlı hem de Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biri olarak süre gelen tandır, burger olarak sunuluyor. Bu orijinal tat karamelize soğan ve eritilmiş mozzarella peyniriyle harmanlanıyor ve ortaya Dana Tandır Burger çıkıyor.

Dana Tandır Burger’de kullanılan tandır eti hamburger köftesinden çok daha tarz sahibi bir görünüme ve kendine has bir aromaya sahip. Tandır eti aromatik su içerisinde lime lime dağılacak kadar uzun bir süre bekletiliyor. Bu da Tribeca Dana Tandır Burger’in ağızda dağılan doyumsuz lezzetinin kaynağı oluyor. Ardından farklı baharatlar ile tatlandırılan tandır eti, karamelize soğan, mozzarella peyniri ve özel Tribeca ekmeğiyle buluşuyor.

OKU ➤  Gazlı İçecekler Bağımlılığa Neden Oluyor!

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir