Ana Sayfa » Haber Turu » WorldFood Istanbul ve Ipack Turkey Fuarları Açıldı!

WorldFood Istanbul ve Ipack Turkey Fuarları Açıldı!

food-turkeyDünya’da hızla gelişmeye devam eden gıda ürünleri, gıda teknolojileri, ambalaj, paketleme ve gıda işleme sektörlerini bir araya getiren WorldFood Istanbul ve Ipack Turkey, 3 – 6 Eylül 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi – CNR Expo’da gerçekleşiyor.

Fuarların açılış töreni ITE Turkey Hızlı Tüketim ve Enerji Grup Direktörü Atilla Marangozolu, ITE Group PLC Bölge Direktörü Vincent Brain, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu Başkanlar Kurulu Üyesi İsmet Aral ve İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül’ün konuşmalarıyla gerçekleşti.

Ülke ve bölge ekonomisi için büyük bir öneme sahip olan WorldFood Istanbul ve Ipack Turkey, Avrupa, Asya ve Afrika kıtasından sektörün önde gelen 500’ün üzerinde üretici, ithalatçı ve dağıtıcı firmayı ve 1.000’i aşkın markayı ziyaretçilerle bir araya getirmeyi hedefliyor. Fuar döneminde gerçekleşecek anlaşmalar, Türkiye’nin ticaret hacminin büyümesine olanak sağlayacak. Ticaret hacminin artmasıyla birlikte katılımcı firmalar her geçen gün gelişerek ve uluslararası platformlarda yer alma fırsatı alacak.

WorldFood Istanbul 2015 ve Ipack Turkey 2015 fuarları bu sene önemli bir yenilikle açılacak. İlk defa ürün gruplarına göre organize edilen fuarlar, katılımcı ve profesyonel ziyaretçilerin daha verimli bir fuar geçirebilmelerini sağlayacak. Uluslararası gıda ve ambalaj sektörünün genişlemesine paralel olarak her geçen gün artan ürün ve hizmet grupları, WorldFood Istanbul ve Ipack Turkey fuarlarının daha geniş ve daha büyük bir alanda gerçekleşmesine olanak verecek.

Fuar süresince kamu ve sektör STK’larının işbirliğiyle “Türkiye’nin Gıda İthalat Politikaları ve Esasları”, “Türkiye’de AR-GE ve Yatırımlarla ilgili Hibe ve Destek Programları”, “Dünya, Türkiye ve Trakya Gıda Sektörü”, “Soğuk Zincir Lojistiği”, “Türk Tarımı ve Yatırım Fırsatları”, “Rakam ve Oranlarla Dünyada ve Türkiye’de Helal Gıda ve Helal Ambalaj Sektörlerindeki Son Durum” ve “Bitkisel Beslenme Teknolojisi: Vegan ve Vejetaryenlik” konularının tartışılacağı seminerler düzenlenecek.

OKU ➤  Makarna İhracatında İtalya’nın Ardından İkinci Sıradayız

ITE Turkey Hızlı Tüketim & Enerji Grup Direktörü Atilla Marangozoğlu fuar hakkında açıklamalarda bulundu. Marangozoğlu: “Türkiye’de lider sektörlerde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey’in, ITE Group PLC’den aldığı global iş ağı desteğiyle her yıl daha fazla ziyaretçi ağırladığımız WorldFood Istanbul’da, Ipack Turkey ile oluşturduğumuz sinerjiyle geçen yıllarda olduğu gibi katılımcı ve ziyaretçilerimizi uluslararası iş platformuna taşımayı hedefliyoruz. Türk gıda sektörünün 290 milyar liraya yaklaşan cirosu ve 410 binin üzerinde çalışanıyla ülkemizin en büyük üretim sanayisi konumuna gelmesiyle de birlikte fuar ülke ve bölge ekonomisi için büyük bir öneme sahip. Avrupa, Asya ve Afrika kıtasından sektörün önde gelen 500’ün üzerinde üretici, ithalatçı ve dağıtıcı firmasını 1.000’i aşkın markayı ziyaretçilerle bir araya getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yurtiçi Ve Yurtdışı Alım Heyetleri, Worldfood Istanbul Ve Ipack Turkey’de!

Türkiye gıda sektöründe kazandığı ekonomik başarılar sayesinde bulunduğu bölgede söz sahibi olan bir ülke konumuna geldi. Bu durumun artı sonuçlarından biri olarak fuarlara dünyanın değişik coğrafyalarından katılımlar gerçekleşecek. WorldFood Istanbul 2015’de Almanya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Meksika, Peru, S. Arabistan, Afganistan ve Polonya’nın dâhil olduğu 33 ülkeden 100’den fazla yabancı firmayı ağırlanacak.

2014 yılında 119 farklı ülkeden 3.000’den fazla yabancı ziyaretçiyi, katılımcıları ile buluşturan WorldFood Istanbul, bu yıl T.C Ekonomi Bakanlığı’nın işbirliğiyle düzenlenecek “Yurtdışı Alım Heyetleri Programı” dâhilinde 19 farklı ülkeden yabancı ziyaretçiler fuarda yerini alacak. Bu program çerçevesinde katılacak ülkeler ise; Almanya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Fransa, Güney Kore, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, Japonya, Kosova, Makedonya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Suudi Arabistan, Ürdün ve Yunanistan olacak. WorldFood Istanbul yerli ve yabancı 500’den fazla gıda üreticisi ve ithalatçısını aynı çatı altında her yıl olduğu gibi verimli iş görüşmelerine olanak tanıyacak.

OKU ➤  Makarna İhracatında İtalya’nın Ardından İkinci Sıradayız

WorldFood Istanbul bu yılda Uluslararası Ambalaj Paketleme ve Gıda İşleme Fuarı – Ipack Turkey ile eşzamanlı olarak düzenleniyor. Ambalaj sektörünün en önemli paydaşı olan gıda ve içecek endüstrilerinin bu birlikteliği geçen yıllarda olduğu gibi verimli bir fuar gerçekleşmesini sağlayacak. Özellikle gıda sektöründe son yıllardaki düzenlemelerle önemini bir kat daha artıran ambalaj ve paketleme sektörüyle aynı çatı altında düzenlenecek fuarlar katılımcı ve profesyonel ziyaretçiler için verimli bir iş platformu olacak. Fuarlar, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF), TÜGİDER, PAGDER TGDF çatısı altında yer alan 24 dernek, İzmir Ticaret Odası (İZTO), KOSGEB tarafından destekleniyor.

Worldfood Istanbul Uluslararası Etkinliklere Ev Sahipliği Yapacak!

Profesyonel çay uzmanlarının katıldığı uluslararası Tea Masters Cup, Türkiye’de ilk defa bölgenin en önemli gıda fuarlarından biri olan WorldFood Istanbul’da gerçekleşecek.

Dünya’da çay kültürünü geliştirmek, bu alandaki farkındalığı artırmak, kültürler arasında iletişimi geliştirmek amacıyla Tea Masters Cup International tarafından her yıl farklı bir ülkede düzenlenen “Tea Masters Cup” çeşitli ülkelerden uluslararası şampiyonları bir araya getirecek ve 3 gün boyunca çayla çalışma konusunda farklı yöntemlerini “Çay Hazırlama”, “Çay Eşleştirme” ve “Çay Tatma” kategorilerinde sergileyecek.

WorldFood Istanbul ve Ipack Turkey Gıda Sektöründe Sinerji Oluşturmak İçin Güçlerini Birleştiriyor!

Ambalajlama, paketleme, gıda işleme sistemleri ve gıda sektörünü aynı platformda buluşturacak olan Ipack Turkey bu yıl 30. kez gerçekleşecek. Ipack Turkey, nüfus artışı, gıda sektöründeki büyüme, perakende alışveriş eğilimi ve tüketim alışkanlıklarındaki değişim ve artış nedeniyle son yıllarda gelişimine büyük bir ivme katan ambalaj sektörüne paralel olarak her geçen yıl büyümeye devam ediyor. ITE Turkey organizasyonuyla da Azerbaycan, Kazakistan ve İran’dan “üst düzey profesyonel alım heyetleri” fuarı ziyaret edecek.

OKU ➤  Makarna İhracatında İtalya’nın Ardından İkinci Sıradayız

Geniş bir yelpazede üretim yapan gıda sektörü için büyük bir öneme sahip olan ambalaj, paketleme ve gıda işleme sistemleri, nihai tüketiciye ürünlerin sağlıklı bir şekilde iletilmesini sağlıyor. Son teknoloji ürün ve hizmetlerin sergileneceği Ipack Turkey, katılımcı ve ziyaretçilerine, gıda ürünlerinin daha sağlıklı ve uzun süre korunmasına imkân veren sistemleri inceleme fırsatı sunuyor.

WorldFood Istanbul, Ipack Turkey ve Ingredients Turkey ile eşzamanlı olarak 3 – 6 Eylül tarihleri arasında gıda ürünleri, gıda teknolojileri, ambalaj, paketleme ve gıda işleme konularında ihtisas sahibi, karar verici, yönetici, satın almacı ve diğer profesyonel ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleşiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir