Ana Sayfa » Haber Turu » Simit Sarayı Lezzetleri Artık New York’ta

Simit Sarayı Lezzetleri Artık New York’ta


Dünya markası olma vizyonuyla yurt dışı açılışlarını tüm hızıyla sürdüren Simit Sarayı, hazırlıklarını titizlikle sürdürdüğü New York 5. Cadde mağazasını 
hizmete sundu. Simit Sarayı, New York 5. Cadde’de 30 personel ile hizmet veriyor.

New York mağazasının açılışından büyük mutluluk duyduklarını belirten Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, “Yıllardır hayalini kurduğumuz New York mağazamızın açılışını da sonunda gerçekleştirdik ve lezzetlerimizi Amerika’ya taşıdık. Bizim için en önemlisi, giyimden gıdaya dünyanın en büyük perakende zincirlerinin yer aldığı 5. Cadde’de bir Türk markası olarak yer alabilmek, ‘Biz hızla dünyaya yayılmaya başlayan bir gıda zinciriyiz ve küresel yarışta biz de varız’ diyerek kendimizi tanıtabilmek ve Amerikalılara sevdirebilmekti. Açıldığımız günden bu yana gördüğümüz yoğun ilgi bize şimdiden doğru bir adım attığımızı ve Simit Sarayı’nın kısa sürede Amerikalıların sevdiği bir marka haline geleceğini gösterdi. Bu da sadece markamız açısından değil, asıl önemlisi ülkemiz açısından gurur verici” diye konuştu.

Kavukcu, “Bugün Avrupa’nın farklı ülkelerinde yakaladığımız başarıyı bundan sonra çok dinamik ve geniş bir pazara sahip olan Amerika kıtasında hızla büyüyerek  ilerletmek istiyoruz. Bunu yaparken ABD pazarının kendine özel talepleri doğrultusunda ürün gamımızda çok geniş bir yelpaze sunuyoruz. Bugün New York 5. Cadde’de Simit Sarayı’ndan içeri giren herkes, sadece unlu mamullerle değil salatalardan sandviçlere, ızgara etlerden pizzalara kadar birçok ürünü tadabiliyor. Özellikle sabah ve öğlen iş arası saatlerde Amerikalılar’ın yemeklerini yiyip zaman geçirebilecekleri rahat ve konforlu bir mekan oluşturmaya çalıştık” dedi.

Abdullah Kavukcu ABD pazarı ile ilgili ise “Şimdi hedefimiz ilk olarak Manhattan bölgesinde doğru yerlerde şubelerimizi açarak büyümeye
devam etmek. 5. Cadde’den sonra ikinci mağazamızı Times Square’de açacağız. 24 saat yoğunluğun olduğu ve dünya turizmin en hareketli noktalarının başında gelen bu bölge bizim için çok önemli. 2015 yılı sonuna kadar New York’ta 10 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

OKU ➤  Lor Peyniri, Diyet Yapanların Gözdesi 

Simit Sarayı, Hollanda’dan Suudi Arabistan’a kadar 14 ülkede 300’e yakın mağazada her gün 8.600 çalışanı ile 650 bin kişiyi ağırlıyor. New York mağazasının ardından Simit Sarayı kısa bir süre sonra Avrupa’nın en önemli başkentlerinden biri olan Londra’da Oxford Street’te ilk mağazasını açarak İngiltere gıda pazarına da girmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir