Ana Sayfa » Haber Turu » Reis Gıda, Spesiyal Ürünlerini Vakumlu Ambalaj İle Tüketiciye Sunuyor

Reis Gıda, Spesiyal Ürünlerini Vakumlu Ambalaj İle Tüketiciye Sunuyor

reis-gidaReis Gıda, vakumlu ambalaj ile piyasaya sunduğu siyah pirinç, kepekli pirinç ve buğday irmiği çeşitleriyle tüketiciyi sağlıklı ve hijyenik ürünlerle buluşturmayı sürdürüyor.

Avrupa Gıda Hijyeni Sertifikası olan HACCP belgesini sektöründe ilk alan Türk firması unvanını sahip olan Reis, vakumlu ambalajlar ile satışa sunulan ürün çeşitleriyle vakumlu ambalajın sağlık ve hijyen yönünden önemini vurguluyor

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin “olmazsa olmazı” olan bakliyat ürünlerini 34 yıldır Türkiye ile buluşturan kuru gıda sektörünün lider şirketi Reis Gıda, vakumlu ambalaja sahip spesiyal ürünleriyle bu geleneği sürdürüyor. Reis Gıda’nın vakumlu ambalaj ile tüketiciyle buluşturduğu siyah pirinç, kepekli pirinç ve buğday irmiği çeşitleri, içerik zenginliğinin yanı sıra paketlenmesindeki ayrıcalıkla da öne çıkıyor. Vakumlu ambalajı sayesinde toz ve hava ile ilişkisi kesilen bu ürünler, ilk günkü tazeliğini ve lezzetini 24 ay boyunca koruyabiliyor. Vakum etkisiyle paketlerin içinde bakteri, maya, küf, haşere gelişimini önlenerek, ürünlerin dokusu ve görünüşü uzun süre muhafaza ediliyor. Reis Gıda, bilinen diğer vakumlu ambalajlardan farklı olarak ürünlere hem estetik hem de fonksiyon avantajları da getiriyor. Vakum teknolojisi kullanılarak ambalajlanan ürünler özel karton kutular içinde muhafaza ediliyor.

“Hijyen faktörü önceliğimiz”

Kuru gıda sektörünün lider şirketi olarak üretimden paketlemeye kadar tüm faaliyet aşamalarında, sağlıklı ve hijyenik ürün hassasiyeti gözettiklerini vurgulayan Reis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, “Üretimde en hassas noktamız her zaman atalarımızın asırlardır ekip biçtiği yerli ürün tercihi olurken, paketlemede de hijyen faktörü her zaman önceliğimiz oldu. Bu önceliğimiz bize, Avrupa Gıda Hijyeni Sertifikası olan HACCP belgesini sektöründe ilk alan Türk firması unvanını kazandırdı.” dedi.

Sağlıklı ve hijyenik üretimin bir parçası olarak vakumlu ambalaj çalışması başlattıklarını açıklayan Mehmet Reis, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Kuru gıda olarak tabir edilen bakliyat ürünleri bilinenin aksine belirli derecelerin altında ve rutubeti az olan yerlerde muhafaza edilmelidir. 15 derece sıcaklık ve yüzde 60 nemin üzerinde depolanan ve satışa sunulan bakliyat ürünü, geleneksel ambalajlarda özellikle sıcak dönemlerde çabuk bozulabiliyor. Biz bu bozulmayı tamamen doğal bir yoldan önleyen teknolojiyi kullanarak sunuyoruz. Spesiyal ürünler kategorisinde yer alan kepekli pirinç, siyah pirinç ve buğday irmiği ürünlerimizin vakumlu ambalajlarla sektöre kazandırıyoruz.. Her fırsatta vakumlu ambalajın yararları ile sağladığı yüzde 100 hijyen konusunda tüketicilerimizi uyarıyoruz. Vakumlu ambalajda yapılan işlem sadece, ambalajın içerisinde yer alan havanın alınarak ürünün paketlenmesidir. Bu yolla, hiçbir katkı maddesi kullanmadan kurtlanma, böceklenme gibi zararlıların üründe gelişmesi önleniyor. Böylece ürünler ilk gün ki tazeleyeni koruyarak muhafaza edilebiliyor. ”

Siyah Pirinç

Besin değerinin yüksek olması ve nadiren yetiştirilmesi nedeniyle sadece Çin Hükümdarları için üretilen ve dünyada yabani pirinç olarak bilinen siyah pirinci, Türk mutfağına kazandıran markalardan biri olan Reis Gıda, bu yöndeki öncülüğünü vakumlu ambalaj ile de sürdürüyor. Magnezyum ve demir açısından zengin olan siyah pirinç, Türkiye’de ilk kez Edirne’de üretilmeye başlandı. Yüksek oranda lif ve mineral içeren, şeker oranı düşük olan siyah pirinç, kalp hastalıklarına, diyabet ve kansere karşı yardımcı bir besin olarak biliniyor. Lifler ve E vitamini açısından da oldukça zengin olan siyah pirinci beyaz reis-gida-ambalajpirinçten ayıran en belirgin özellik ise, hücre yenileme, yani antioksidan değerinin yüksek olmasıdır. Bugüne kadar bilinen en güçlü antioksidanın böğürtlen olduğu bilinirken, uzmanlar tarafından bir kaşık siyah pirincin böğürtlenden daha güçlü bir antioksidan etkiye sahip olduğu söylenmektedir. Antioksidanlar, vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek, yaşlanmanın etkilerini geciktiren çok güçlü bir etkiye sahiptir.

Kepekli Pirinç

Reis Gıda tarafından çeltiğin kavuzlarının tekniğine uygun soyulması ve ayıklanması sonucu elde edilen, vakumlu ambalaj ile satışa sunulan kepekli pirinç, parlatılmış pirinçlerden daha çabuk bozulma olasılığı bulunduğu en hassas kuru gıda ürünlerinden biridir. Rutubet oranı yüzde 14’ün altında olması gereken kepekli pirincin vakumlu ambalaja sahip olması, bozulma olasılığını ortadan kaldırmaktadır. Vakumlu ambalaj ile hava ve toz ile ilişkisi kesilen kepekli pirinç, ilk günkü tazeliğini uzun süre muhafaza edebilmektedir. İçerdiği lifler ile diyet yapanlar tarafından da tercih edilen kepekli pirinç, oldukça besleyici bir özelliğe sahiptir. Kendisine has bir kokusu ve tadı bulunan kepekli pirincin, pişirme süreci geleneksel pirince göre biraz daha uzundur.

Buğday İrmiği

Yabancı maddelerden temizlenmiş ve tavlanmış Tritium durum buğdayının irmik öğütme tekniğine uygun olarak öğütülmesiyle elde edilen, vakum tekniği kullanılarak ambalajlandırılan buğday irmiği, makarnanın ana maddesi olarak bilinmektedir. Geleneksel Türk yemeklerinin başrol oyuncusu olarak ağırlıklı olarak tatlı çeşitlerinde kullanılan buğday irmiği, ev yemeklerinde de kullanılmaktadır. Besleyici değeri oldukça yüksek olan buğday irmiği, gelişim döneminde olan çocuklar, bebek bekleyen anne adayları için iyi bir besin kaynağı oluşturmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir