Ana Sayfa » Haber Turu » Puratos Zirvedeki Lezzet “Chocolanté”yi Tanıttı

Puratos Zirvedeki Lezzet “Chocolanté”yi Tanıttı


Çikolataya tutkuyla yaklaşan Puratos, deneyim ve uzmanlığının yeni ürünü Chocolanté’yi Türkiye için özel olarak üretti. Gerçek Belçika çikolatasının kalitesinden ve Türk damak zevkinden ilham alan Chocolanté, Ağustos ayında gerçekleştirilen etkinliklerle sektör profesyonellerinin beğenisine sunuldu.

Çikolata denince akla gelen ülkelerin başında Belçika bulunuyor. Geleneksel yöntemlerinden ödün vermeyerek, yeniliklerin yakın takipçisi olan ve yıllardır çikolata sektöründe öncü olan Belçikalı firma, dünyanın en lezzetli çikolatalarına ev sahipliği yapıyor. Belçika’nın çikolata devi Puratos, Türkiye’de bu sıra dışı lezzeti geliştirerek tüketicilerin beğenisine sunmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından en kaliteli kakao çekirdeklerini tutku ve uzmanlıkla bir araya getiren marka, son olarak Türkiye’deki profesyoneller için yeni markası “Chocolanté”yi üretmenin haklı gururunu yaşıyor.

Puratos’un çikolata tutkusu ve uzmanlığının yanı sıra, yerel damak zevklerinden aldığı ilhamla Türkiye için özel olarak üretilen Chocolanté, ürün çeşitliliğiyle uygulamalarda sınır tanımıyor.

Test edildi, onaylandı

Puratos tarafından noter onaylı gerçekleştirilen ‘son tüketici testi’ sonuçlarına göre “Zirvedeki Lezzet” seçilen Chocolanté, 6-8
Ağustos 2014 tarihleri arasında yapılan lansman ile sektör profesyonellerinin beğenisine sunuldu. Puratos’un Tuzla’da bulunan Demo Merkezi’nde tanıtımı gerçekleştirilen bu yeni ürün, pastacılık ve çikolatacılıkta geleneksel tariflerin ötesine çıkmada esin kaynağı olacak.

Zirvedeki lezzetin adı Chocolanté

Belcolade ile gerçek çikolata mirasına sahip çıkan Puratos’un yeni ürünü Chocolanté, profesyonellerin tüketicilere olağanüstü tat deneyimleri sunmasında ve benzersiz ürünler oluşturmasında yardımcı olacak. Kullanım kolaylığıyla Chocolanté’yi macaron, suffle, tart, ekler ve daha bir çok sayısız yiyecek türüyle birleştirerek, pastacılık ve çikolatacılıkta geleneksel tariflerdeki lezzetlerin ötesine geçmek mümkün.

Chocolanté, sütlü, bitter ve beyaz çikolata olmak üzere hem blok olarak 25 kg’lik paketlerde,hem de para formunda 10 kg kolilerde profesyonellerin kullanımına sunuluyor.

OKU ➤  Közde Patlıcanlı Zeytinyağlı Enginar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir