Ana Sayfa » Haber Turu » “ Peynir Aşkına ” Grand Hyatt İstanbul’da

“ Peynir Aşkına ” Grand Hyatt İstanbul’da

Puan ver

1450949995_Ne__e_Biber__Grand_Hyatt_Istanbul_Yiyecek_______ecek_Direkt__r___Ufuk_Demir___Fabio_Brambilla__Berrin_Bal_OnurNeşe Biber ve Berrin Bal Onur’un 15 yıldır süren peynir ile ilgili çalışmalarının, Anadolu peynir yolları gezileriyle birleştiği, “ PEYNİR AŞKINA ” isimli kitapları, Grand Hyatt İstanbul’da gerçekleştirilen lansmanla tanıtıldı.

 

Neşe Aksoy Biber ve Berrin Bal Onur, Antre Gourmet ile başladıkları lezzet yolculuğunu “Doğduğu Topraklarda PEYNİR AŞKINA Yolculuklar” isimli kitapla taçlandırdı. Grand Hyatt İstanbul’da gerçekleştirilen lansmanla okurlarla buluşan kitap, Neşe Aksoy Biber ve Berrin Bal Onur’un 2011-2015 yılları arasında yaptıkları yeni peynir yollarında edindikleri birikimlerini ekleyerek, Ahmet Ağaoğlu’nun fotoğrafları ile oluşturuldu.

 

İnceleme ve gezi notlarıyla hazırlanan ‘PEYNİR AŞKINA”, fotoğrafları ve baskı kalitesi  ile Türkiye ve yurtdışında geniş kitleler tarafından ilgi duyulacak nitelikte oluşturuldu.

 

Üretildiği coğrafyanın tüm özelliklerini, insanının derin tarihini, geleneklerini, kültürünü  içinde barındıran Peynir Aşkına, beş ana başlık içinde yerinde görülen 52 Türk peynirini, gezi notları ile birlikte anlatıyor. Kitap, zengin fotoğraflar ile değerli bir çalışma olarak raflardaki yerini alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz