Ana Sayfa » Haber Turu » Pastörize sütte en çevreci ambalaj Eker’den 

Pastörize sütte en çevreci ambalaj Eker’den 


Süt ve süt ürünleri konusunda 37 yıldır tüketicilerini kalite ve tazelikle buluşturan Eker,  çevreye ve doğaya verdiği önemi, ürünlerinde de gösteriyor.

Sektörde gerçekleştirdiği ilkler ile adından söz ettiren Eker Gıda, süt ve süt ürünleri konusunda 37 yıldır tüketicisini lezzet ve tazelikle buluşturuyor. Son 10 yıldır aralıksız büyümesini, yeni açtığı cep depolar ile taçlandıran Eker Gıda, ileri teknolojileri ile olduğu kadar doğaya ve çevreye verdiği önemle de dikkat çekiyor.  35 milyon Euro’ya mal olan yeni fabrikasında çevre standardını yükselten Eker Gıda,  ürünlerinde de aynı duyarlılığı gösteriyor.

Yarınların bugünden başladığına inanan Eker Gıda,  günlük sütünde Türkiye’de bir ilk olan çevreci ambalaj kullanıyor.  ‘Lean pack’ denilen ve yüzde 90 oranında kalsiyum karbonat içeren yumurta kabuğundan esinlenerek üretilen çevre dostu ambalaj,  Türkiye’de ilk kez 2002 yılında Eker pastorize süt üretiminde kullanıldı. Plastik kadar esnek ve dayanıklı bir ambalaj maddesi olan tamamen doğal maddelerden yapılan EcoLean, güneş ışığı altında toprakta bir yıl içinde eriyip yok oluyor.

Eker’in bu çevreci günlük süt ambalajı, sempatik görüntüsü ile de ilgi çekiyor.

OKU ➤  Uludağ‘ın Artık Tatlısı Da Meşhur!

Tavsiye

Zeytinyağından sonra sofralık zeytin ihracatı da artışa geçti

Zeytinyağından Sonra Sofralık Zeytin İhracatı da Artışa Geçti

Zeytinyağından sonra sofralık zeytin ihracatı da artışa geçti Zeytinyağının ihracat rekorları kırdığı 2017/18 sezonunda, Zeytin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir