Ana Sayfa » Haber Turu » Lezzetli Balığın Vazgeçilmezi Somon, Dardanel Kalitesiyle Sofranızda

Lezzetli Balığın Vazgeçilmezi Somon, Dardanel Kalitesiyle Sofranızda


Dardanel Somon, doğal tadıyla dört mevsim sofralara lezzet ve sağlık katacak.

Dardanel, tüketicilerini değişik ürün yelpazeleri ile tanıştırmaya devam ediyor. En yeni ürünlerden poşet somon balığı, sağlıklı ve pratik beslenmeye önem verenlerin gözdesi olacak. Rafine zeytinyağı eklenerek hazırlanan Dardanel Somon, Norveç’ten geliyor ve modern bir paketleme ile hazırlanıyor. Salata, makarna ve sandviçler için ideal olan bu ürün, %100 doğal ve katkısız olarak tüketiciye sunuluyor. İçerdiği yüksek protein, selenyum ve Omega-3 ile de sağlıklı bir lezzet alternatifi sunuyor.

Ürün; tamamen doğal, çevre ile dost koşullarda üretiliyor, bunu belgeleyen Friend of the Sea ve Çevko sertifikalarına da sahip.

Dardanel; kullanıma hazır ambalajlarda dört mevsim tüketilebilen somon ürünü ile, herkes için pratik ve sağlıklı yemek alternatifleri sunarak, balık tüketimini kolaylaştırmaya ve yaygınlaştırmaya devam ediyor.

Dardanel somon ürünü, yeni sağlıklı lezzetler denemekten hoşlananlar için farklı bir alternatif olarak Migros ve Macro Center mağazalarında tüketici ile buluşuyor.

Düzenli Tüketilen Somonun Faydaları

* Amerika’da yapılan araştırmalarda, somon balığının halk arasında kemik erimesi olarak bilinen, özellikle kadınların korkulu rüyası osteoporoza karşı etkili olduğu belirlenmiş. Kemiklerin zayıflamasına, çabuk kırılmasına ve duruş bozukluklarına neden olan ve kalsiyum eksikliğinden meydana gelen kemik erimesi (osteoporoz) hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde Omega 3 ve Omega 6 yağlarının olumlu etkileri bulunuyor. Omega 3 ve Omega 6 kalsiyumun vücutta depolanmasını sağlayarak kemik şekillenmesi, yapılanması ve gelişmesi konusunda önemli rol oynuyor. Bu yağlar en kolay alabilme yolu ise düzenli somon balığı ile beslenmekten geçiyor.

* Haftada birden fazla, özellikle de somon yiyen çocuklarda astıma tutulma oranı, fazla balık yemeyen çocuklara göre daha azdır.

* Omega-3 düzenli kullanıldığında bağışıklık sistemini güçlendirir ve cildi güzelleştirir.

* Yaşlılık etkilerini geciktirir.

OKU ➤  Gıdada Hijyen Mutfaktan Geçer

* Somon pek çok balık türünden farklı olarak astaksantin içerir. Bu madde güçlü bir antioksidandır. Somon balığının kalp hastalıklarına karşı koruyucu etkisinin astaksantin ile daha da güçlendiği söylenebilir.

* Somon balığı beyinde depresyonla savaşan kimyasal madde olarak bilinen, mutluluk hormonu serotoninin oluşmasına yardım eder.

Tavsiye

Zeytinyağından sonra sofralık zeytin ihracatı da artışa geçti

Zeytinyağından Sonra Sofralık Zeytin İhracatı da Artışa Geçti

Zeytinyağından sonra sofralık zeytin ihracatı da artışa geçti Zeytinyağının ihracat rekorları kırdığı 2017/18 sezonunda, Zeytin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir