Ana Sayfa » Haber Turu » Pakmaya Lezzetleri YZB Fuarı’nda İlgi İle Karşılandı

Pakmaya Lezzetleri YZB Fuarı’nda İlgi İle Karşılandı

pakmayaPakmaya resmi sponsorları arasında yer aldığı “Yerel Zincirler Buluşuyor 2015 Konferansı ve Fuarı”na katıldı. Gıda perakende, temizlik ve hijyen gibi birçok sektör temsilcilerini bir araya getiren etkinlikte Pakmaya, iç ve dış alanda kurduğu standında ziyaretçilere ikramlarda bulundu.

Organize gıda perakendesine ürün ve hizmet sağlayan üretici ve tedarikçi firmalar ile yerel zincir marketleri bir araya getiren “Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı”nın 7’incisi 15-16 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Geçmiş fuarlarda “Lezzet Pastanesi” kurarak ürünlerini tattıran Pakmaya, bu yıl öncekilerden daha büyük bir stant kurarak tüketim, pastacılık, fırıncılık ve Pakmaya değirmenine ilişkin tüm ürün gruplarını tanıtarak, ziyaretçilere ikramlarda bulundu.

Mayada bir dünya markası olan Pakmaya, son yıllarda gerçekleştirdiği hamlelerle gıda ürünlerinde de pazarın ve mutfakların vazgeçilmez markası haline geldi. Pakmaya’nın tüketim ürün grubunda pişirme yardımcıları, pudingler, şantiler, soslar, pasta kremaları, Türk tatlıları ve çikolatalar ile birlikte 7 kategoride 50’ye yakın ürünü bulunuyor.

Pakmaya Değirmeni’nin zengin ürün yelpazesinde Dünya Ekmekleri, Yöresel Ekmekler ve Özel Ekmekler kategorilerinde birbirinden lezzetli ürünler yer alıyor. Dünya Ekmekleri kategorisinde; Fransız köy ekmeği, çavdarlı Alman ekmeği, Akdeniz sebzeli ekmeği ve zeytinyağlı ciabbata ekmeği var. Yöresel Ekmeklerde; Ege sultani çöreği, patatesli Anadolu ekmeği, Dağıstan çöreği ve damla sakızlı Kıbrıs çöreği yer alıyor. Özel Ekmeklerde ise günebakan ekmeği ve zengin lifli ekmek bulunuyor. Pakmaya bu ürünlere sağlık açısından çok faydalı olan ve büyük ilgi gören ekmek karışımları Rüşeymli Ekmek ve Kafkas Çöreği lezzetlerini ekledi.

Pakmaya ürün yelpazesini sürekli zenginleştirerek bir gıda markası olarak tüketici nezdindeki olumlu algısını güçlendiriyor. Pandispanya karışımını pasta ustalarının hizmetine sunan Pakmaya, şantilerde Bitkisel Sıvı Krem Şanti’yi, pişirme yardımcılarında çikolatalı ve vanilyalı pasta kremalarını piyasaya sürdü. Tüketim ürün grubunda ise Pakmaya soslarda çikolatalı ürününe meyveli sosunu eklerken, pastane vitrinlerini süsleyen rengârenk makaronları çıkardı. Geleneksel Türk tatlısı lezzetlerini koruyan ve tüketicinin bu alandaki beklentilerini karşılayan ürünler sunan Pakmaya damla sakızlı muhallebi, sütlaç, keşkül, supangle, tavukgöğsü, aşure gibi ulusal ürünlere irmik tatlısı ve muhallebi gibi geleneksel Türk tatlılarını ekleyerek bu lezzetleri mutfaklara yeniden soktu.

OKU ➤  Porland Sonbaharı Yaprak Koleksiyonu İle Karşılıyor

Pakmaya’nın en yeni ürünleri ise çikolata kategorisinde geldi. Bugüne kadar sadece “bitter” çikolata olarak parça ve damla formunda ürünlerden oluşan ev tüketimi için çikolata pazarına Pakmaya, Bitter ve Sütlü Parça Çikolata, Bitter Kurabiye Çikolatası ve Sütlü Kurabiye Çikolatası olmak üzere 4 yeni ürün sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir