Ana Sayfa » Haber Turu » Nestlé’den 2020 hedeflerine şeffaf yaklaşım

Nestlé’den 2020 hedeflerine şeffaf yaklaşım


Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, 2020 yılına kadar toplum için değer oluşturacak “Beslenme, su, kırsal gelişim, sürdürülebilirlik ve uyumluluk” konularının da aralarında bulunduğu 35 taahhüttün bir bölümünü yerine getirdiğini duyurdu. “Nestlé in Society 2013 –Toplumda Nestlé 2013” adlı yeni raporda toplum için değer oluşturan şirketlerin uzun vadede başarılı olacağı vurgulanıyor.

Nestlé, “Toplumda Nestlé 2013” adlı yeni raporda toplum ile etkileşim gösterdiği alanlarda yerine getirdiği taahhütlere ve 2020’ ye kadar koyduğu hedeflere  ayrıntılarıyla yer verdi. Raporda Nestlé’nin beslenme, su, kırsal gelişim, sürdürülebilirlik ve uyumluluk konularında 2020 ‘ye kadar gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği  35 hedef anlatılıyor.

Bu rapor Nestlé’nin, bir şirketin, ancak toplum için değer oluşturursa uzun vadede başarılı olabileceğine ve hissedarları için değer oluşturabileceğine inandığının altını çiziyor. Taahhütler ise bunu başarmak için Nestlé’nin gösterdiği kararlılığı gösteriyor.

Bu taahhütlerin arasında, beslenme ve sağlık araştırmaları konusunda endüstriye önderlik etmek ve çocuklar için besleyici yönü güçlü ürünler sağlamak da yer alıyor.

Nestlé Yönetim Kurulu Başkanı Peter Brabeck-Letmathe, “Toplumda Nestlé 2013 raporunun şeffaf bir iletişim kurma yönündeki kararlılığımız için önemli bir adımı temsil ettiğine inanıyoruz” diye konuştu.

“Bizim gibi bir şirketin başarısını sürdürmesi için, saygıya dayanan sağlam ilkeler ve değerlerden oluşan uzun vadeli bir yaklaşım benimsemesi gerekiyor” diye ekledi.

Nestlé CEO’su Paul Bulcke ise raporun, hissedarların ve paydaşların şirketi faaliyetlerinden dolayı sorumlu tutabilmelerinin yanı sıra yönlendirme ve geri bildirim sunacağını ümit ettiğini belirtti. Bulcke, “Bunlar, işimizin tüm kısımlarını kapsayan, izlediğimiz stratejik yön ve kendimizi sorumlu tuttuğumuz standartlar ile ilgili netlik sağlayan ileriye dönük taahhütlerdir” diye konuştu.

“Bu taahhütler gerçektir  ve  bunların sağlanabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ancak bu yolda zorluklarla karşılaşacağımızı biliyoruz, bunları da sizlerle paylaşacağız.”

OKU ➤   “Hayallerimin peşinden koştum...”

 Beslenme odaklı yaklaşım

Nestlé ‘nin “tuz, şeker ve doymuş yağların” azaltılması ile kısmen hidrojene yağlardan oluşan trans yağların tamamen ortadan kaldırılması ile ilgili yenilenen politikaları, şirketin küresel halk sağlığı konusunda süregelen hedeflerinin altını çiziyor. Nestlé ürünlerinden hem sodyum (tuz), hem de şekeri azaltma konusunda kararlı.

Doymuş yağların azaltılması ve kısmen hidrojene yağlardan oluşan trans yağların tamamen ortadan kaldırılması ile ilgili olarak da; önceliği çocuklar ve aileler tarafından tüketilen çorba, atıştırmalık, pizza ve hazır yemek gibi ürünlerine verecek.

Araştırma ve geliştirme merkezleri ağı üzerinde devam eden yatırımlar ve yaptığı işbirlikler, Nestlé’nin bu hedeflere ulaşmasını destekleyecektir ve gelecekte toplumun beslenme, sağlık ve iyi yaşam ihtiyaçlarına sürekli olarak olumlu katkı yapabilmesine yardımcı olacaktır.

Toplumda Nestlé 2013  Raporu Nestlé’nin su konusundaki mevcut  taahhütlerini de içeriyor. Bu taahhütler arasında ise; operasyonlarında su verimliliğini sağlamak üzere çalışmak, etkin su politikaları sağlamak, kullanılan suyu etkili bir şekilde arındırmak, özellikle tarım alanında hizmet veren tedarikçilerle etkileşime girmek, suya erişim ve suyun korunması alanlarında farkındalık oluşturulması konuları yer alıyor. Şirketin üstlendiği diğer taahhütler ise, çocuk işçiliğini ortadan kaldırmak, kadın-erkek eşitliğini güçlendirmek ve tedarik zincirindeki insan hakları sorunlarını değerlendirilmesi gib,i insana yönelik konulara  odaklanıyor.

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir