Ana Sayfa » Haber Turu » “Nestlé, İyi Beslen Mutlu Yaşa” Etkinliği, Geleceğin Diyetisyenleriyle Marketinize Geliyor

“Nestlé, İyi Beslen Mutlu Yaşa” Etkinliği, Geleceğin Diyetisyenleriyle Marketinize Geliyor


Nestlé’nin sağlıklı beslenme ve iyi yaşam konusundaki bilincin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin seçkin hipermarket ve süpermarketlerinde gerçekleştirdiği “Nestlé, İyi Beslen Mutlu Yaşa” etkinliği yoğun ilgi görüyor.

BESVAK’ın (Prof. Dr. Ayşe Baysal Beslenme Eğitimi ve Araştırma Vakfı) iş birliği ile üç ay sürecek olan etkinlik kapsamında,  ‘Beslenme ve Diyetetik’ bölümlerinde eğitim alan geleceğin diyetisyen adayları boy ve kilo ölçümü yaparak, sağlıklı beslenme konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Etkinlik, 11-25 Şubat tarihleri arasında 12 Kiler mağazasında, 17 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında ise 12 Real mağazasında gerçekleştirilecek.

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin BESVAK ile birlikte başlattığı “Nestlé, İyi Beslen Mutlu Yaşa” etkinliği, tüm hızıyla sürüyor. Nestlé’nin katkısıyla BESVAK eğitim bursu alan ‘Beslenme ve Diyetetik’ bölümü öğrencilerinin katılımıyla 14 – 27 Ocak 2014 tarihleri arasında CarrefourSa mağazalarında başlayan etkinlik, Türkiye’nin farklı hipermarketleri ve süpermarketlerinde üç ay boyunca devam edecek.

“Nestlé, İyi Beslen Mutlu Yaşa” etkinliği;

11-25 Şubat tarihleri arasında Ulus, Ateştuğla, Başakşehir, Adana Hayalpark, Batıkent, Çorlu 3, Esenkent, Eyüp, Güngören, Haznedar, Kavacık ve Ümraniye Kiler mağazalarında, 17 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında Ankara, Etlik, Konya, İzmit, Adana, Antalya, Kartal, Beylikdüzü Tatilya, Ümraniye, Fulya, Bayrampaşa ve Merter Real mağazalarında gerçekleştirilecek.

Geleceğin diyetisyenleri, mağazada kurulan özel stantlarda boy ve kilo ölçümü, vücut kitle endeksi hesaplaması yaparak sağlıklı beslenme konusunda tavsiyelerde bulunuyor.  ‘Beslenme ve Diyetetik’ konusunda eğitim alan yaklaşık 110 öğrencinin görev aldığı etkinliğin toplam 250 bin tüketiciye ulaşılması hedefleniyor. Kampanya ile eş zamanlı olarak Nestlé Türkiye’nin facebook sayfası ve Nestlé, İyi Beslen Mutlu Yaşa Youtube kanalı üzerinden de sağlıklı yaşam bilgilerine ulaşılabiliyor.

OKU ➤  Anavarza Bal’dan Doğal Bir Enerji Ve Vitamin Deposu

Nestlé, ‘sağlıklı beslenme ve iyi yaşam’ bilincini artırmak için çalışıyor

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, 1867’de ilk bebek mamasını bulmasından itibaren beslenme ve iyi yaşam araştırmalarının liderliğini üstlenerek, insanların hayatlarını iyileştirmeye katkıda bulunuyor. Bu çerçevede kurumsal yaklaşımını “Good Food Good Life“ olarak  ifade eden Nestlé, dünyanın her yerindeki tüketicilere her zaman ve her koşulda bilimsel araştırmaya dayalı, lezzetli, kaliteli ve güvenilir ürünler sunmayı amaçlıyor. Nestlé’nin global vizyonu, Türkiye’de “Nestlé, İyi Beslen Mutlu Yaşa” sloganıyla tüketicilere ulaştırılıyor. Nestlé, sağlıklı beslenme ve iyi yaşam hakkında tüketicilerin bilinç düzeylerini artırmayı, en büyük önceliği olarak görüyor.

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram fıstık ezmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir