Ana Sayfa » Haber Turu » Nar Gourmet ”Anadolu Zeytinyağları Projesi”ne Ödül Yağıyor

Nar Gourmet ”Anadolu Zeytinyağları Projesi”ne Ödül Yağıyor

naarAnadolu’ya özgü nadide zeytinlerden üretilen özgün zeytinyağı türlerinin uluslararası literatürde yer edinmesini sağlayarak uluslararası boyutta tanıtımını hedefleyen Nar Gourmet, “Anadolu Zeytinyağları Projesi” kapsamında elde ettiği zeytinyağları ile ulusal ve uluslararası pek çok yarışmadan ödülle dönmeyi sürdürüyor.

Yurt içi ve yurt dışındaki panellerde birçok ödüle layık görülen “Anadolu Zeytinyağları Projesi” ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgi veren Nar Gourmet Genel Müdürü Samir Bayraktar şunları söyledi:

“Anadolu Koleksiyonu’nun Antalya Beylik ve Antalya Tavşan Yüreği çeşitleri, Milano’da düzenlenen Monocultivar Olive Oil Expo2015’te ALTIN ödüle layık görüldü. Markamız ayrıca, dünyanın en büyük zeytinyağı üreticisi ülkeleri arasında yer alan İtalya’da düzenlenen ve zeytinyağı kalitesinde üstün fark oluşturan üretici firmaların onurlandırıldığı Dinasty of the Year ödülünün de sahibi oldu. Antalya Tavşan Yüreği Natürel Sızma Zeytinyağı, zeytinyağı konusunda dünyanın en önemli organizasyonlarından olan 2015 New York Uluslararası Zeytinyağı Yarışması (NYIOOC)’nda Altın Madalya’nın sahibi olmasının yanı sıra, Antalya Tavşan Yüreği ile Beylik Zeytinyağı Çeşitleri, Zeytin Dostu Derneği 8. Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda Altın Madalya ödülüne değer bulundu. Nar Gourmet 2014 hasadı “Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı” Bronz ödülünü de aldı.”

Anadolu lezzetlerini sofralara taşıyan Nar Gourmet, geçen yıl İtalya’dan özel olarak bu proje için tahsis ettiği Zeytinyağı Mobil Üretim Tırı ile; Mardin, Hatay, Manisa, Mersin, Antalya ve Ayvalık’taki üretim alanlarında gerçekleştirdiği çalışmalarla şimdiye kadar tescil edilen 88 adet zeytin çeşidini literatürümüze kazandırıyor. Nar Gourmet, Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutan zenginliğini gün ışığına çıkararak gerçek değerine ulaştırmayı hedeflediği “Anadolu Zeytinyağları Projesi”ne 2015 yılında da devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir