Ana Sayfa » Haber Turu » Mutfak Dostları Derneği’ne İlk Kadın Başkan

Mutfak Dostları Derneği’ne İlk Kadın Başkan


Mutfak Dostları Derneği’nin 12’nci olağan genel kurulu yapıldı ve başkanlığa halkla ilişkiler danışmanı ve işletmeci Zeynep Kakınç seçildi. Dört dönemden bu yana dernek başkanlığını sürdüren gazeteci-yazar Ahmet Örs, görevini  Zeynep Kakınç’a devretti.

Zeynep Kakınç, Türkiye’nin kendi alanında en eski sivil toplum örgütlerinden biri olan Mutfak Dostları Derneği’nin ilk kadın başkanı oldu. Ülkemizin özgün lezzetlerini ve yöresel üreticiyi korumak, desteklemek, bu doğrultuda bir lezzet envanteri oluşturulması konusunda önemli çalışmalara imza atan ve uluslararası etkinliklerle adını duyuran Mutfak Dostları Derneği’nin yeni yönetim kurulunda görev dağılımı şu şekilde gerçekleşti:

Zeynep Kakınç (başkan)… Osman Serim, Serdar Arnas (başkan yardımcıları), Ülkü Kahraman (genel sekreter), Başar Eryöner (sayman), Nedim Atilla, Alpaslan Baloğlu, Ebru Erke, Heyecan Şahin (üyeler). Denetim Kurulu’nda ise Esin Sungur, Semih Somer ve Semih Orcan görev aldılar.

OKU ➤  Soğuk Zinciri Tüketici Kırıyor

Tavsiye

Zeytinyağından sonra sofralık zeytin ihracatı da artışa geçti

Zeytinyağından Sonra Sofralık Zeytin İhracatı da Artışa Geçti

Zeytinyağından sonra sofralık zeytin ihracatı da artışa geçti Zeytinyağının ihracat rekorları kırdığı 2017/18 sezonunda, Zeytin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir