Ana Sayfa » Haber Turu » Muratbey peynir Showlarıyla festivalin yıldızı oldu

Muratbey peynir Showlarıyla festivalin yıldızı oldu

Puan ver


11. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde Muratbey “Peynir” Showları tüm hızıyla devam ediyor. Türk Milli Şef Takımı’nı, dünyaca ünlü şefleri ve yemek bloggerlarını ağırlayan Muratbey birbirinden leziz ve göz kamaştırıcı sunumlarıyla festivalin yıldızı oldu.

Pek çok ürün çeşidiyle dünya sofralarında kendi peynir markasıyla yer alan Muratbey, bugün başlayan ve 09 Şubat 2013 tarihine kadar sürecek, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde yerini aldı.

Cumartesi gününe kadar sürecek etkinlikler ve yarışmalarla Muratbey damgasını vurdu. Festivalin ilk gününde üniversite ve lise düzeyindeki öğrencilere yönelik yapılan yarışmada, öğrenciler Muratbey Peynirleri ile en lezzetli sunumlar için kıyasıya yarıştı. TAŞFED Başkanı Yalçın Manav’ın da ziyaret ettiği stantta Milli Şef Eyyüp Tozan ve Osman Karslıoğulları showlarıyla tüm izleyicileri büyüledi.

Türkiye’nin en büyük gastronomi yarışması ve festivali olan organizasyon 10 yıldır yapılıyor. Dünya Aşçılar Birliği (WACS) işbirliği ile gerçekleşen organizasyon Uluslararası düzeyde gastronomi dünyasını ülkemizde ağırlıyor.

Dünyanın gastronomi alanında önde gelen ülkelerinin federasyonları ve dernekleri ile gerçekleşecek organizasyona bu yılda geçmiş yıllarda ki gibi yoğun ilgi bekleniyor. Türk mutfağının dünya mutfağı ile entegrasyonunda büyük adımlar atılmasını sağlayan festival dünya lezzetlerini İstanbul’a taşıyor. Geçmişte yapılan başarılı organizasyonlarla iki yıl önce Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından “Kıtalar Arası (Continental) ” ünvanı alan İstanbul Mutfak Günleri ülkemizin genç şeflerine uluslararası düzeyde yarışma imkânı sağlıyor.

Hem yarışma hem de ülkemizi gezebilme imkânı bulan dünyanın usta şefleri birbirinden renkli organizasyonlarla ağırlanıyor. Turizm açısından da ülkemize büyük değerler kazandıran İstanbul Mutfak Günleri, Türkiye ve dünya Gastronomi kültürüne yeni şefler kazandırırken Türk Mutfağı’nın dünyada daha çok tanınması için köprü görevi üstleniyor.

OKU ➤  Erzincan Kesme Çorbası

Beyaz peynir, taze kaşar peyniri, yöresel peynirler, sürülebilir peynirler, geleneksel peynirler, tereyağı ve süzme yoğurt kategorilerinin yanı sıra; Naturena gurme serisi, Sürmeli Beyaz Peyniri ve Burgu Peyniri ile birlikte de çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Muratbey, tecrübesiyle süt ürünlerinin Türkiye’deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer alıyor.

Tavsiye

Limonun en serin hali: Konsantre Limonata

Limonun en serin hali: Konsantre Limonata

Puan ver Limonun en serin hali: Konsantre Limonata Yaz aylarının en serinletici içeceklerinden limonatanın konsantre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz