Ana Sayfa » Haber Turu » Muratbey, okullarda doğru beslenmeyi anlatacak

Muratbey, okullarda doğru beslenmeyi anlatacak

Muratbey, okullarda doğru beslenmeyi anlatacak
Puan ver


Muratbey Gıda, İstanbul’dan başlayarak 81 ildeki okullarda beslenmenin kemik sağlığındaki önemini anlatacak. Projeyle bir yılda 10 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Yenilikçi ürünleri ile peyniri günün her saati tüketilebilen sağlıklı bir atıştırmalığa çeviren Muratbey, Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu ile birlikte İstanbul’dan başlayarak 81 ildeki okullarda beslenmenin kemik sağlığındaki önemini anlatacak.

Peynir başta olmak üzere tüm süt ürünlerinin kalsiyum kaynağı olduğu gerçeğinden yola çıkan Muratbey, Prof. Dr. Garipağaoğlu’yla birlikte sadece peynir tüketimi değil, daha az tuz tüketiminden, fastfood tarzı beslenmenin zararlarına kadar geniş bir perspektifte konuyu ele alacak. Projeyle İstanbul’dan başlayarak, biryılda 10 bin öğrenciye sağlam kemikler için nasıl beslenilmesi gerektiğini anlatacak.

Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, projenin ilk etapta, ilk ve orta dereceli okullarda yürütüleceğini ifade etti. Ancak üniversiteler de eş zamanlı olarak farklı formatlarda projeye dahil edilecek. Ayrıca Erol, “Kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan kemik hastalıkları hayat kalitesinin olumsuz etkilenmesine sebep oluyor. Bu hem toplum gelişimini hem de ekonomiyi etkiliyor” dedi.Kahvaltı alışkanlığının sağlıklı beslenmenin anahtarı olduğunu da sözlerine ekleyen Erol, bunun için öğretmenlere büyük görev düştüğünü belirtti.

OKU ➤  Ev Yoğurdu

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Çay saatinizi renklendirecek tariflerPuan ver Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz