Ana Sayfa » Haber Turu » Mondelez International Türkiye’deki Fabrikasına 24 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

Mondelez International Türkiye’deki Fabrikasına 24 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor


Dünyanın önde gelen çikolata, bisküvi, sakız ve şekerleme şirketi Mondelez International bugün Gebze Fabrikasına kapasite arttırımı için 24 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Söz konusu yatırım, şirketin küresel şekerleme işinin büyümesine katkı sağlayacak.

Sakız, şeker ve çikolata kategorilerinde First, Falım, Şıpsevdi, Kent, Olips, Missbon, Jelibon, Tofita ve Topitop gibi sevilen yerel markaların ve küresel bir marka olan Milka‘nın üretimi Mondelez Türkiye Gebze fabrikasında yapılıyor. Yeni yatırım ile fabrikaya üretimden paketlemeye kadar uzanan yeni bir hat eklenecek ve böylelikle fabrikanın üretim kapasitesi %20 artacaktır. Yeni üretim hattı 2015 yılının sonunda üretime geçecektir.

Mondelez Türkiye Genel Müdürü Antoine Collette “Bugün, Gebze’deki fabrikamızdan yaklaşık 50 ülkeye üretim yapılıyor. Yeni yatırım Mondelez International’ın küresel şekerleme işinin büyümesinde büyük rol oynayacak. Türkiye’deki yatırım, aynı zamanda devam eden tedarik zincirinin yeniden yapılanma planımının bir parçasıdır. Dünya çapında yaptığımız bu gibi yatırımlarla artan talebi karşılayıp, maliyetleri azaltıyor ve verimliliği artırıyoruz.” dedi.

Mondelez International’ın küresel tedarik zinciri yeniden yapılanma planının gelecek 3 yıl içerisinde 3 milyar dolar brüt verimlilik tasarrufu,
1,5 milyar dolar net tasarruf ve 1 milyon dolar ilave nakit sağlaması bekleniyor. Bahsi geçen tasarruflarla kısa vadede şirketin faaliyet gelirlerinde belirgin iyileşmeler meydana gelecektir.

OKU ➤  Yepyeni Bir Lezzet Hikayesi Maxx Royal Chocolaterie

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir