Ana Sayfa » Haber Turu » Makro’dan Şivlilik ve “Geleneksel Bişi Yarışması”

Makro’dan Şivlilik ve “Geleneksel Bişi Yarışması”

Puan ver


Türkiye’nin yerli perakende markası Makro, Konya’nın en güzel geleneklerinden birinin korunması adına çok anlamlı bir projeye daha imza atarken, Şivlilik geleneğini yeniden yaşatıyor.

12 Mayıs Pazar Günü Makro Merkez AVM’de gerçekleştirilen organizasyonda, hamurlarını evden hazır getiren maharetli hanımlar; şekil verme, pişirme, süsleme ve sunum işlemlerini etkinlik alanında gerçekleştirdiler. Aşçı, Aşçı Eğitmeni ve İşletmeci meslek guruplarından oluşan jüri tarafından titizlikle değerlendirilen sunumlar kıyasıya yarıştı.

Yarışmada birincilik ipini göğüsleyen; Sibel Özmen, Özlem Kanık, Nesibe Asar ve Mariye Deveci tam altın, yarışmayı ikincilikle bitiren; Hatice Ay, Ayşe Parlak, Özlem Ertaş ve Şerife Durgun yarım altın, yarışmayı üçüncülükle bitiren; Özlen Koru, Ümmühan Keleş, Hatice Özkan ve Selda Turan çeyrek altın kazanırken, dereceye giremeyen diğer yarışmacılara da sürpriz teselli hediyeleri verildi.

KONYA’NIN MAHARETLİ ANNELERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ.

Sunumlarını hazırlayan ve jürinin puanlamasından geçen yarışmacılar, tekrar mutfağa dönerek çok güzel bir imeceye imza attılar.
Etkinlik alanında bulunan izleyicilere ikram edilmek üzere tepsiler dolusu bişi pişiren yarışmacıların el birliği görülmeye değerdi.

GELENEKSELLEŞTİRECEĞİZ !

Sosyal sorumluluk anlamında birçok etkinlikte aktif rol oynayan Makro, bu güzel geleneğin yaşatılması adına bu yarışmayı gelenekselleştireceklerinin bilgisini verdi.

OKU ➤  Kenwood ile Sıcak Yaza, Serin Smoothie Keyfi

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Puan ver Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz