Ana Sayfa » Sağlık » Lösemili Çocuklar Plastik Poşetlerle Steril Besleniyor

Lösemili Çocuklar Plastik Poşetlerle Steril Besleniyor

0756Türkiye plastik sanayi sektörünün sivil toplum örgütü olan PAGDER (Türkiye Plastik Sanayicileri Derneği), 14 yıldır lösemili ailelerin umut kaynağı olan LÖSEV’in (Lösemili Çocuklar Vakfı) plastik poşet ihtiyaçlarını karşılıyor. 3.5 yıl süren tedavileri boyunca dışarıdan hiçbir gıda tüketmemesi gereken lösemili çocuklar için LÖSEV’in steril mutfaklarında ürettiği kurabiye, çikolata gibi ürünlerin yine steril bir şekilde onlara ulaşmasını sağlayacak plastik poşetler PAGDER tarafından sağlanıyor.

Türkiye plastik sektöründe faaliyet gösteren üretici firmaları aynı çatı altında toplayan; sektörel bir sivil toplum örgütü olarak  sektörü bir bütün olarak geliştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştiren PAGDER (Türkiye Plastik Sanayicileri Derneği), Türkiye genelinde binlerce lösemili aileye ücretsiz tedavi hizmeti, sağlık-eğitim bursu, giysi-gıda yardımı, ilaç-kömür ve yol parası desteği sağlayan LÖSEV’in poşet ihtiyaçlarını temin ediyor.

LÖSEV, 3.5 yıl süren tedavileri boyunca dışarıdan hiçbir gıda tüketmemesi gereken lösemili çocuklar için kendi steril mutfaklarında kurabiye, çikolata gibi ürünler üreterek çocukların bu ihtiyaçlarını da karşılıyor. Lösemili çocukların, diğer çocuklar gibi çikolata, kurabiye vb. gıdaları da tüketerek mutlu olmasını sağlayan LÖSEV’e PAGDER bu ürünlerin yine steril bir şekilde ulaşması için gerekli plastik poşetleri sağlayarak destek oluyor.

Plastik poşet desteği ile hem LÖSEV’in hem lösemi çocuklarının yanında olduklarını belirten PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Semerci, şu açıklamada bulunuyor: “Lösemili çocuklarımızın da diğer sağlıklı çocuklarımız gibi kurabiye, çikolata, kek vb. farklı tatlarla beslenerek mutlu olmaya hakları var. LÖSEV’in steril ortamlarda ürettiği bu katkısız gıdaların ambalajlanması için plastik poşetlere ihtiyacı olduğu tarafımıza aktarıldığında hiç kuşkusuz lösemili çocuklarımızın yanında yer alarak mutlu olmalarına katkı sağladık. Dernek ve dernek üyelerimizle birlikte, 14 yıldır lösemili çocukların yanında olan LÖSEV’e ve lösemili çocuklarımıza her zaman destek vermeyi sürdüreceğiz. Ayrıca gıdaların steril ve güvenli bir şekilde muhafazası ve nakli için en uygun ambalaj malzemesi plastiklerdir. LÖSEV’in bu bilinçli tercihinin diğerlerine de örnek olmasını diliyoruz.”

OKU ➤  Sağlıklı Komposto

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir