Ana Sayfa » Haber Turu » Kristal Yağları, 9. Zeytin Hasat Şenlikleri’nde Büyük İlgi Gördü

Kristal Yağları, 9. Zeytin Hasat Şenlikleri’nde Büyük İlgi Gördü


Her yıl Ayvalık’ta düzenlenen Zeytin Hasat Şenlikleri’nin 9. su bu yıl da 01 ile 03 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Muhtar Kent, Tuncay Özilhan gibi iş dünyasının önemli isimlerinin de katıldığı ve Egeliler’in yoğun bir ilgi gösterdiği şenliğe Kristal Yağları çeşitli aktivitelerle büyük renk kattı.

Kristal Yağları etkinlik kapsamında bu yıl, geçen yıl olduğu gibi “Sokak Şenlikleri” düzenledi. Türkiye’nin ilk zeytinyağı markası olan Kristal Yağları’nın sponsorluğunu üstlendiği ve üç gün süren etkinlikte, yüz boyama, tahta bacak, hulahop gösterileri, palyaço ve pandomim gösterileri gibi birbirinden eğlenceli ve hareketli pek çok sürpriz aktiviteye yer verildi. Etkinlik süresince İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü başkanı ünlü şef Gabriel Sponza ve öğrencileri Kristal Yağları standına gelerek zeytinyağlı yemeklerle katılımcılara bir lezzet şöleni yaşattı. Öğrencilerin zeytinyağı kullanarak mutfaktaki ustalıklarını sergilediği ve sırlarını paylaştığı Kristal Yağları standında özellikle zeytinyağında kızartılan patates ve zeytinyağlı baklava büyük ilgi gördü.

Kristal Yağları Genel Müdürü Christopher Dologh “Hızlı tüketim ürünlerinin artması ve obezite, kanser gibi hastalıkların her geçen gün
daha fazla insanı tehdit etmesi nedeniyle sağlıklı yaşam ürünlerine ve organik yiyeceklere rağbet de hızla artıyor. Eskiye oranla insanların tüketim alışkanlıkları değişiyor ve böyle bir ortamda sağlıklı yaşayabilmek de giderek zorlaşıyor. Hasat Şenlikleri ile birlikte katılımcılar sağlıklı yaşamanın en önemli temsilcilerinden biri olan zeytinyağının faydaları, kullanılma durumu hakkında bilgi sahibi olma imkanı da yakalıyor.” şeklinde konuştu.

Bu yıl yeni ambalaj tasarımlarıyla farklı bir sunumla piyasada bulunan, 75 yıldır tüketicilerine kaliteden ödün vermeden hizmet veren Kristal Yağları’nın sponsorluğunda gerçekleşen Sokak Şenlikleri’nde çok hareketli ve eğlenceli sahneler ortay açıktı.  Yılın ilk hasatında katılımcılar bir yandan farklı zeytinyağı seçeneklerini tadarken diğer yandan keyifli dakikalar da geçirdi. Zeytinyağı konusunda farklı sunumlara ve konuşmacılara da yer verilen etkinlikte, katılımcılar, çeşitli zeytin toplama teknikleri hakkında da bilgi edindiler.

OKU ➤  Siemens’ten LCD ekranlı davlumbaz

 

Tavsiye

Ev Yapımı Peynir

Ev Yapımı Peynir

Ev Yapımı Peynir (4 Parça Peynir İçin) Malzemeler: 1 litre günlük süt 2 paket krema …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir