Ana Sayfa » Haber Turu » Kalbinizi, Sodyumu Azaltılmış Tuz İle Koruyun

Kalbinizi, Sodyumu Azaltılmış Tuz İle Koruyun

Puan ver


Tuzun dengeli kullanımına önem veren ve Hayatın Dengesi yaklaşımıyla çalışmalarını sürdüren Estuz, sodyumu azaltılmış tuz çeşidi ile kalbinizi korumaya yardımcı oluyor.

Her yıl Eylül ayının son pazar günü kutlanan Dünya Kalp Günü’nde “Ne onunla ne onsuz hayatın dengesi tuz” diyerek, dengeli tuz tüketimine dikkat çeken Estuz, sodyumu azaltılmış tuz çeşidi ile kalbinizi korumaya da destek oluyor.

Sektörde 30 yılı geride bırakan ve tuzun bilinçli olarak tüketilmesini misyon edinen Estuz’un Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özdemir, Dünya Kalp Günü’nü kutladı. Tüketicisini düşünen, onları bilinçlendirmeyi görev edinen bir kurum olduklarını ve ihtiyaçlara uygun ürün ürettiklerini söyleyen Özdemir, sofra tuzu tüketimi kısıtlı olan kişiler için sodyumu azaltılmış tuz çeşitlerinin bulunduğunu ifade etti. Özdemir, “Tuz tüketimi kalp sağlığı açısından önemlidir. Tuzu bilinçli ve dengeli kullanmalıyız. Rahatsızlığı olan kişiler ise tuz tüketiminde daha da dikkatli olmalılar. Doktorlarının önerisi ile kalp rahatsızlığı olan kişiler sodyumu azaltılmış tuz çeşidini tercih edebilirler” diye konuştu.

OKU ➤  Kırmızı et bizi öldürüyor mu?

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Puan ver Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet yumurta 100 gram …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz