Ana Sayfa » Haber Turu » İtalyan usulü ev yapımı dondurmanın adresi MUA, şimdi de Galata’da

İtalyan usulü ev yapımı dondurmanın adresi MUA, şimdi de Galata’da


Doğal ve katkı maddesi kullanılmadan üretilen geleneksel İtalyan dondurmasının adresi MUA Yeniköy’den sonra İstanbul’un tarihi merkezlerinden Galata’da da misafirlerini ağırlamaya başladı.  

İtalyan klasik dondurma çeşitlerinden süt, yumurta ve krema ile hazırlanan Gelato ve su, şeker ve meyve ile hazırlanan Sorbe, MUA Yeniköy’den sonra artık Galata’daki yeni adresinde de servise hazır!

“MUA!” ünlemi İtalyanlar’ın lezzetli buldukları bir yemek karşısında parmak uçlarını dudaklarına götürdüklerinde çıkardıkları öpücük sesinden geliyor. “Hayat çok kısa, öyleyse iyi yemeğin tadını çıkaralım” mottosunu benimseyen MUA’da dondurmalar eski İtalyan geleneğine göre hazırlanıyor.

Ürünlerin mevsime uygun ve yerel olmaları MUA için çok önemli. MUA’da serada yetişmiş ve dondurulmuş meyveler yerine, mevsimine uygun ürünler seçiliyor. Kış günü çilekli ve vişneli dondurma bulmak mümkün değil! Önem verilen bir diğer şey de ithal ürünleri değil, yerel olanları değerlendirmek. Muzlu dondurma için, okyanus aşırı yolculuk yapılan gemilerle getirilen olgunlaşmış muzlar yerine Türkiye’de yetişen ve birkaç gün önceden toplanmış olanları tercih ediyorlar.

Lezzetli, mevsimlik ve katkısız ürünler sunan MUA’da süt yerine su kullanılarak yapılan bir tür dondurma olan sorbe koleksiyonları
ve süt bazlı dondurma seçenekleri (sade,damla çikolatalı dondurma, sütlü çikolatalı dondurma, tarçınlı, antep fıstıklı…) bulunuyor. Süt ve kakao tozu kullanılmadan siyah çikolatadan yapılan sorbeler en çok satan ürünler arasında yer alıyor. Mevsimine göre seçenekler değişebiliyor: baharda çilek; yaz mevsiminde kavun, karpuz, kayısı, vişne, kızılcık; sonbahar ve kış mevsiminde incir, nar, portakal, mandalina kullanılıyor.

Yazlık dondurma çeşitleriyle MUA lezzet tutkunlarını bekliyor.

OKU ➤  Sebze Sıkılaştırıyor, Kilo Verdiriyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir