Ana Sayfa » Haber Turu » İstanbul Buram Buram Kahve Kokacak: “İstanbul Coffee Festival Başlıyor”

İstanbul Buram Buram Kahve Kokacak: “İstanbul Coffee Festival Başlıyor”


Bu yıl ilki düzenlenecek olan İstanbul Coffee Festival, üçüncü dalga kahve akımının yaşam kültürünü 25-28 Aralık tarihleri arasında Karaköy’deki Galata Rum Okulu’nda kahve severlerle bir araya getiriyor.

Dört gün boyunca kaçırılmayacak bir deneyim sunacak organizasyonda İstanbul’un önde gelen nitelikli kahve dükkanları, özel kahve ve imza yiyecek- içecek markaları ile kahve makinesi üreticileri buluşuyor. Profesyonel baristalardan gösteri ve sunumlar, tadım ve ikramlarla gerçekleşecek festivalde ayrıca tasarım ürünler, interaktif workshoplar, seminerler, akustik konserler, sanat sergisi ve ilgi çekici birçok etkinlik yer alacak.

Kahvenin kendisinin, kokusunun, her türlü alet edevatının, kahve dükkanlarının, kahve sanatının, kültürünün, kahve kitaplarının, kahveyle ilgili konuların buluşma noktası olarak İstanbul Coffee Festival her yıl bir kez İstanbul’da kutlanacak.

İstanbul Coffee Festival, Scae Türkiye Kahve Şampiyonası’nı da Ev Sahipliği Yapacak

Kahve konusunda dünya genelinde düzenlenen, tek resmi organizasyon olarak bilinen World Coffee Events’in Türkiye seçmeleri 25-28 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul Coffee Festival bünyesinde yapılacak. Festivalde hem Scae Türkiye Kahve Şampiyonası düzenlenecek, hem de kahve dünyasının seçkin firmaları bir araya gelerek katılımcılara yükselen trend olan nitelikli kahve deneyimini yaşatacak.

Beş farklı kategoriden oluşan yarışma birincileri Dünya Şampiyonalarında Türkiye’yi temsil edecekler.

Bir Fincan Kahve İçmeye Buyurun

20 ila 50 yaş arası, kahveye ilgili daha fazlasını öğrenmek isteyen, fincanında ne içtiğini merak eden, dünyanın farklı kahvelerini tatmak, yeni keşifler yapıp satın almak isteyenler, kahve sektöründe çalışanlar, mekan sahipleri, iş yeri sahibi olmak isteyen girişimciler ile yeni ve eski akım kahve kültürünün içerisinde yer alanların buluşacağı festivalin biletleri ise biletix’te satışa sunuldu.

 

OKU ➤  Lezzeti Tahıllardan, Eğlencesi Cipso’dan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir