Ana Sayfa » Haber Turu » InSinkErator, İlk Ulusal Bayiler Etkinliğini ve Ürün Sunumunu İstanbul’da Gerçekleştirdi

InSinkErator, İlk Ulusal Bayiler Etkinliğini ve Ürün Sunumunu İstanbul’da Gerçekleştirdi


Bir Emerson (NYSE: EMR) şirketi olan ve ev ile ticari kullanıma yönelik çöp öğütücüleri ve sıcak su sebilleri alanında dünyanın en büyük üreticisi üvanına sahip InSinkErator, ilk Bayiler etkinliği ve Yeni Ürün Sunumu’nu İstanbul’da gerçekleştirdi.

Ortadoğu ve Afrika bölgesi İş Geliştirme Müdürü Mohamed Karam ve InSinkErator Türkiye distribütörü Blanco Öztiryakiler Şirketi Genel Müdürü Dr. H. Nadir Erbil’in birlikte sunumunu yaptığı etkinliğe yaklaşık 200 ulusal bayi ve basın mensubu katıldı.

Etkinlik, 150 milyonuncu InSinkErator öğütücüsünün üretimi vesilesiyle InSinkErator’un 75. yılını kutlamak için de bir fırsat oldu. Bu kilometre taşı, InSinkErator öğütücülerinin yiyecek atıklarının yönetiminde etkisi giderek artan bir çevresel rol oynadığı ve küresel ölçekte popülerlik kazandığı bir dönemde gerçekleşti.

“İnovasyon, Çevre ve Yaşam Tarzı” temalı etkinlik rahatlatıcı ve eğlenceli bir atmosfere sahipti. Mohamed Karam ve Dr. H. Nadir Erbil yeni M serisi öğütücüleri ile Türkiye’de kazan-kazan sonuçları elde etmek için gerçekleştirilen InSinkErator ve Türkiye distribütörü Blanco Öztiryakiler A.Ş. arasındaki stratejik işbirliği hakkında sunumlar yaptı.

Karam, konuyla ilgili, “Yeni distribütör anlaşmamız, Türkiye’de hedeflediğimiz pazarlara olan erişimimizi genişletecek. Büyükçekmece – İstanbul merkezli ve profesyonel mutfak teknolojileri alanında Türkiye lideri olan Öztiryakiler Grubuna bağlı şirket, ev tipi mutfak ekipmanları konusunda 1997 yılından bu yana Türkiye’de ve yurt dışında çalışmalarını başarıyla sürdürüyor. Blanco Öztiryakiler Şirketi’nin kapsamlı mevcudiyeti ve tüketicilerine olan bağlılığı ile birleşen güçlü ürün portföyü, sunduğumuz ürünlere değer katarak, cazip bir kombinasyon oluşturacak” açıklamasında bulundu.

InSinkErator, son birkaç yıl içerisinde doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına yardımcı olmaya yönelik küresel çabalarına
olan güçlü bağlılığını sürdürüyor. Yiyecek artıklarının ve atıkların öğütülmesi ile ilgili gerçekleştirilen son Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA), atık sahaları ile karşılaştırıldığında, çöp öğütücülerin küresel ısınmayı azaltmada önemli bir rol oynadığını ortaya koydu. Bunun yanı sıra, yan ürün çöp öğütücülerinin – herhangi bir atık su arıtma tesisinde gerçekleştirilebilecek bir enerji üretimi ile- enerjiye bile dönüştürülebileceği belirtiliyor.

OKU ➤  Soğuk Algınlığına Doğal Koruma Tavuk Suyu Çorba

Sonuçlar, InSinkErator’ın ana ürün grubu olan çöp öğütücülerinin daha temiz olduğu ve kullanıcılara yiyecek atıklarının öğütülmesinde daha uygun ve son derece hijyenik bir yol sunduğunu, böylece mutfaktaki bakteri ve böcek üremesini azalttığını ortaya koyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir