Ana Sayfa » Haber Turu » Hem Büyükler Hem Çocuklar İçin Yeni Sağlıklı Atıştırmalık: Çıtır Piliç Popcorn

Hem Büyükler Hem Çocuklar İçin Yeni Sağlıklı Atıştırmalık: Çıtır Piliç Popcorn


Türkiye’nin lider gıda markalarından Banvit, yumurta, tatlı kırmızıbiber, zerdeçal, kereviz, maydanoz gibi mutfaklarda sıkça tüketilen malzemeler kullanarak ürettiği ‘katkısız’ lezzetlerine bir yenisini daha ekledi: ‘Çıtır Piliç Popcorn’.

Küçük misket gibi şekillendirilmiş piliç göğüs etinin özel karışımlı sos ve ekmek kırığı ile kaplanarak pişirilmesiyle oluşan ürün, ısıtılarak hazır hale getirilmesiyle hem büyükler hem de çocuklar için lezzetli ve sağlıklı bir atıştırmalık alternatifi.

Türkiye’nin lider gıda markalarından Banvit, çocukların en çok sevdiği hazır lezzetlerde ‘doğal malzemeler’ kullanarak hem annelerin hem de çocukların sağlıklı beslenmesine önemli ölçüde katkı sağlıyor. Dana Burger’den Piliç Nugget’a, Piliç Misket Köfte’den Gözleme’ye kadar pek çok farklı ürün, Banvit tarafından yumurta, tatlı kırmızıbiber, zerdeçal, kereviz, maydanoz gibi ev mutfaklarında sıkça tüketilen malzemeler kullanılarak ‘katkısız’ olarak üretiliyor.

Banvit’in katkısız serisindeki en yeni ürünü ise ‘Çıtır Piliç Popcorn’… Küçük misket gibi şekillendirilmiş piliç göğüs etinin özel karışımlı sos ve ekmek kırığı ile kaplanarak pişirilmesinden oluşan ürünü hazırlamak için sadece ısıtmak yeterli oluyor. Hem pratik, hem de lezzetli ve sağlıklı bir atıştırmalık alternatifi olan Çıtır Piliç Popcorn, bu özelliğiyle hem büyükler hem de çocukların damak zevkine hitap ediyor.

Banvit, ürünlerinin geleneksel lezzetini değiştirmeden, ‘Katkısız Lezzetler’inden bir gıda katkı maddesi olan Mono Sodyum Glutamat (MSG)’ı ve Türk Gıda Kodeksi – Gıda Katkı Maddeleri Yönetmeliği’nde tanımlanan “E” kodlu gıda katkı maddelerini tamamen çıkartmış bulunuyor. Bu ürünler soya da içermiyor.

OKU ➤  Bayram Sofralarınızı Ekici Peynir’le Şenlendirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir