Ana Sayfa » Haber Turu » Hayata Bir Mola: Kahve Diyarı

Hayata Bir Mola: Kahve Diyarı

kahve1Her gün yeni bir tat, onlarca seçenek,  benzersiz ve davetkâr taze kahve kokusu… Kahve Diyarı, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan mağazalarında, her damak zevkine uygun zengin menüsüyle misafirlerine hizmet veriyor. Kahve Diyarı Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz, hedeflerinin 2018’e kadar Türkiye’deki mağaza sayısını 500’e çıkarmak ve Avrupa’ya açılmak olduğunu belirtiyor.

Türkiye’de, yeme-içme sektöründe elde ettiği başarı ile her geçen gün büyüyen Kahve Diyarı’nın başarı yolculuğu 2005 yılında İzmir’de açılan ilk mağaza ile başladı. Türkiye’nin birçok bölgesine yayılarak ilerlemeye devam eden Kahve Diyarı, 36 ilde, 126 şubeye sahip büyük bir şirket haline geldi. Bu yıl içerisinde şube sayısını 150’ye çıkarmayı hedefleyen Kahve Diyarı, 2018 yılında bu sayıyı 500’e yükseltmeyi planlıyor. 2015 yılı sonunda Almanya’da açılacak yeni mağazası ile Kahve Diyarı, Avrupa’da da kendisini göstermeyi amaçlıyor. Kahve Diyarı, ürünleriyle sadece bir kahve evi olmadığını, bol alternatifli kafeterya/restaurant/cafe hizmeti anlayışıyla, Türkiye’nin en hızlı büyüyen zincirlerinden biri olduğunu da gösteriyor.

Franchise sisteminin uygulandığı Kahve Diyarı 2014 yılından itibaren yepyeni bir ortaklık yapısına geçti. Kahve Diyarı’nın yeni ortakları Abdurrahman Yılmaz (Yönetim Kurulu Başkanı) ve İsmail Keskinoğlu oldu (Yönetim Kurulu Üyesi).

Ege’den Türkiye’ye yayılan bir başarı hikâyesi; Kahve Diyarı…

Ulusal hatta uluslararası bir gıda markası oluşturmak, Kahve Diyarı Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Akhisar Ticaret Odası Başkanı olan Abdurrahman Yılmaz’ın hedefleri arasında bulunuyordu. Zincir gıda mağazalarıyla ilgili araştırma yapan Yılmaz’ın yolu, bir Ege markası olan “Kahve Diyarı” ile kesişti. Abdurrahman Yılmaz, yakın arkadaşı Keskinoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Keskinoğlu ile Kahve Diyarı’nı 2014 yılında satın aldı.

Şu anda Türkiye’de 126 şubesi olan Kahve Diyarı, 2018 sonunda bu sayıyı 500’e çıkarmayı hedefliyor. Dünyaca ünlü akaryakıt firması BP ile de işbirliği sağlayan Kahve Diyarı, böylece akaryakıt istasyonlarında da faaliyet gösterecek ve 400 yeni Kahve Diyarı corner shop açılacak.

OKU ➤  Çikolatanın en ince hali: Biscolata Choco Chips

Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da Kahve Diyarı’nı güçlü bir marka kılmak amacıyla Almanya’da bir firmaya master franchise verildi. 2015 yılı sonuna kadar ilk yurt dışı mağazanın Almanya’nın Dusseldorf kentinde açılması planlanıyor. Yurt dışı büyüme stratejisi Avrupa odaklı olan Kahve Diyarı, Avrupa’da açılmasını amaçladığı mağaza sayısını ise 50 olarak öngörüyor.

Kahve Diyarı’nı Zirveye Taşıyacak İsim: Abdurrahman Yılmaz

1993’te Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Kahve Diyarı Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz, kariyerini Celal Bayar Üniversitesi’nde akademisyen olma üzerine kurarken, yurtdışından gelen doktora teklifi üniversite yönetimi tarafından reddedilince istifa etti. Kendine yeni kulvarlar arayan Yılmaz, Akhisar’ın meşhur köftesini sokak aralarından yol üstüne taşıma fikri üzerinde yoğunlaştı ve 6 arkadaşı ile birlikte Köfteci Hünkâr markasını kurdu.

Köfteci Hünkâr’ın yanı sıra Yılmaz, Akhisar sınırlarını aşarak Antalyalı meşhur Nur Pastaneleri’ne ortak oldu. Daha sonra Akhisar’a dönen Yılmaz, burada Hale Pastaneleri’ni kurdu. Hale Pastaneleri, Nur Pastaneleri gibi bulunduğu bölgelerin büyük bir markası haline geldi. Yeni açılacak olan Hale Premium ve Nur Premium noktaları ile de bu iki markanın gücünü bölgelerinden Türkiye geneline büyütmeyi hedefledi.

Farklı bir sektörde faaliyet göstermek isteyen Kahve Diyarı Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz, daha sonra Özel Akhisar Sağlık Hastanesi’ni de satın aldı. kahve2Yılmaz, yoğun çalışma hayatının yanı sıra ayrıca Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürütüyor.

Kahve Diyarı ile ¨hayalinin eline bir gaye verdiğini¨ belirten Abdurrahman Yılmaz, Kahve Diyarı markasını bütün ürünleri kendi kaynakları ile üreterek, şampiyonlar liginde oynatmayı hedefliyor. Bu hayali gerçekleştirmenin sırrının ¨hayaller ve başarı arasında köprüler kurmak¨ olduğunu belirten Abdurrahman Yılmaz, ¨franchiserlarımız kazanıp mutlu oldukça, biz de kazanıp mutlu olacağız.¨ dedi.

OKU ➤  COOK Bas ve Kes Streç Film ile artık gıdalarınızı streçlemek çok kolay

Kahve Diyarı Misafirlerine Neler Sunuyor?

Kahve Diyarı yüzde 100 Türk sermayeli ve ortaksız franchise veren en büyük marka olarak tanımlanıyor ve franchise verirken yerli ürün kullanımına dikkat ediyor.

Kahve Diyarı zengin içecek ve menüsüyle dikkat çekiyor. Güllü lokumlu, şeftali, kayısı, keçiboynuzlu, kakuleli, sakızlı fındıklı, sakızlı tarçınlı, sakızlı Antepli gibi farklı çeşitleri de içinde barındıran 16 çeşit Türk kahvesini Kahve Diyarı’nda bulmak mümkün.

Klasik kahvenin yanı sıra salep, latte macchiato, aromalı-aromasız filtre kahve, cafe mocha, americano, espresso gibi kahve çeşitleri, soğuk günlerin tercihi sıcak çikolata, çay, meyve çayları, bitki çayları, yaz aylarının vazgeçilmezleri frappe, milkshake, meyveli frozen, limonata gibi seçenekler, Kahve Diyarı’nın zengin içecek menüsünü oluşturuyor.  Makarna, pizza, kırmızı ve beyaz et yemeklerine sahip Kahve Diyarı menüsünde birbirinden lezzetli tatlı ve pastaların yanı sıra, bir Kahve Diyarı spesyalitesi olan Mantarlı Kaşarlı Su Böreği ve Antep Rüyası’da bulunuyor. Ayrıca Kahve Diyarı, kahvaltı seçenekleriyle de çok ilgi görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir