Ana Sayfa » Haber Turu » Gıda Sektöründe İnsana Yatırım Sertifikası alan İlk Şirket Perfetti Van Melle Türkiye!

Gıda Sektöründe İnsana Yatırım Sertifikası alan İlk Şirket Perfetti Van Melle Türkiye!


İnsana yapılan yatırımın uluslararası tek kalite belgesi niteliğindeki “Investors in People Sertifikası”nı alan Perfetti Van Melle Türkiye, sektöre damgasını vurdu.

Dünyanın en büyük 3.ncü sakız ve şekerleme üreticisi olarak 150’yi aşkın ülkede faaliyet gösteren; 1990 yılından itibaren Türkiye’de de raflara giren Vivident, Mentos, Big Babol gibi sevilen markalarıyla adından söz ettiren üretici Perfetti Van Melle Türkiye, Investors in People (IIP- İnsana Yatırım Yapan Şirket) Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Dünya genelinde 75 ülkede 40 bin, Türkiye’de ise bugüne kadar sadece 11 firmanın aldığı Investors in People (IIP İnsana Yatırım Yapan Şirket) Sertifikası, ülkemizde ilk kez gıda alanında Perfetti Van Melle Türkiye’ye verildi.

Eylül 2012 tarihi itibariyle IIP Sertifikası için çalışma sürecini başlatan Perfetti Van Melle Türkiye,  10 temel gösterge üzerinden değerlendirildi ve insan odaklı bir yönetim ve gelişim kültürü olduğunu kanıtlayarak IIP Sertifikası’nın sahibi oldu.

IIP Süreci, Tüm Çalışanların Birlikte Geleceğe Ayna Tutmalarıyla Başladı!

Çalışanına ve insan kaynağının gelişimine yatırım yapan yönetim anlayışına sahip Perfetti Van Melle Türkiye, yürüttüğü çalışmalarıyla kendi alanında yine bir ilk oluşturdu.

İş stratejisi ile insan yönetimi stratejisinin entegrasyonu olan, insana yatırım yapan firmalara verilen IIP Sertifikası’nı almaya hak kazanan Perfetti Van Melle Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü İrem Suvat; sertifikanın alınması sürecine ilk olarak çalışanların iş stratejilerinin belirlenmesi sürecine katılımını sağlayarak başladıklarına değinerek, karar verme süreçlerine çalışanların katılımının sağlanmasının şirketleri başarıya taşıyacak yegane unsur olduğunu ifade etti.

İnsana Yatırım Sertifikası sürecinde öğrenme ve gelişim imkanlarını da tüm çalışan grupları bazında gözden geçirdiklerini belirten Suvat; Perfetti Van Melle Türkiye olarak, bu sürecin en güzel ürünü olan Perfetti Van Melle Liderlik ve Satış Akademileri’ni kurmaktan dolayı büyük bir gurur duyduğunu aktardı.

OKU ➤  Elite World’de Turunç Festivali

Perfetti Van Melle Türkiye’nin İnsana Yatırım Sertifikası sürecinde gelişim ve iyileşme uygulamaları oluşturarak çalıştığı alanlar arasında; yetenek yönetimi, liderlik, tanınma ve ödül, açıklık ve güven, kariyer yönetimi ve katılım kültürü geldiğini; İnsan Kaynakları uygulamalarını dünya standartları çerçevesinde resmen tescil ettirdikleri IIP sertifikasıyla ise yaşadıkları haklı gururu paylaşan Suvat; “IIP sertifikasını hak etmiş olmak şüphesiz ki kurumumuz için son derece önem taşıyor. Diğer taraftan bu kazanım, asıl çalışanlarımızın kazanımı olmuştur. Çünkü çalışanlarımız kendilerini gerçekten değerli hissettikleri; etkin bir biçimde yönetildikleri, geliştirildikleri, iş süreçlerinde dahil edildikleri ve tüm potansiyellerini ortaya koyabildikleri çalışma ortamını Perfetti Van Melle de deneyimlemektedirler” dedi. İrem Suvat, “Aday çalışanlarımız için ise, kurumumuza verilen bu IIP sertifikası, uluslararası standartta insana yatırım yapan bir şirketin tescil belgesidir” ifadelerini sözlerine ekledi.

Başarıyla tamamlanan 10 etap!

Sertifika sürecinde Perfetti Van Melle Türkiye, insan kaynakları ve iş stratejisinin paralelliğini, katılımcılığı, takdir ve ödüllendirmeyi, kişisel gelişimi ve yönetici etkinliğini ön plana çıkararak planlama – teşhis yapılması, hareket planının oluşturulması, uygulama – hareket planının hayata geçirilmesinden oluşan üç ana bölümde değerlendirmeye tabi tutuldu.

“Geleceğe Ayna Tutmaya Varız” sloganıyla başlayan süreçte çalışanların çok büyük emek ve gayretleri bulunduğunu belirten İrem Suvat, tüm Perfetti Van Melle Türkiye çalışanlarıyla bu standardı ilk günden hak ettiklerine inandığını söylerken,  “En alttan en üst kademeye kadar, endüstriyel ilişkilerin geliştirilmesine önemli katkılar sağlayan bir yaklaşım olan Investors In People (IIP) standardı sayesinde, şirketin iş sonuçlarına katkılarını daha net görebildikleri, tatmin duygusu yüksek çalışanlarımızla performansımızı çok daha güçlü ve hızlı artırıyoruz” diyerek çalışanlarının kurumun başarısına etkisine vurgu yaptı.

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi Ercan Yıldız, mutfakta sizi asla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir